Radošā industrija '2018, pasākumi Rīgā un Latvijā kultūras ziņās

Kino un kultūras radošā industrija '2018

Kultūras ziņu apskati un filmas online kinoteātrī bez maksas, abonē interneta TV par zemāko cenu » radošās industrijas pasākumi & izklaides programma ziņās 2018 » kino māksla & kur skatīties filmas internetā // izziņai » radošā industrija: kopums, kam raksturīgs ne tikai radošs entuziasms, bet arī spēja pelnīt


 • Ziemassvētki - tirdziņi un pasākumi un programmasAKTUĀLI ŠOBRĪD:
  Latvijas simtgade »

   

  FILMAS UN SERIĀLI TIEŠSAISTĒ

  Populārākie seriāli Krievijā - skaties internetā, online kinoteātrī bez maksas

   

  DER ZINĀT: māksla var dziedināt un var arī postīt. Ļaujies tai, kura dziedina..

   

 • Dāvini dāvanas - kinorandiņš - kinoteātra apmeklējums diviem
 • Filmas internetā online kinoteātros bez maksas
 • Dāvini dāvanas - vīns, alus, siers un uzkodas / degustācijas
 • Biogrāfiskās mākslas filmas

  Biogrāfiskās mākslas filmas ir kino filmas, kuras uzņemtas pēc patiesiem notikumiem. Šāda veida kinodarbi ir lielisks materiāls, kā aizraujošā veidā iepazīt populāru personību, skandalozu notikumu vai vienkāršu cilvēku neticamos dzīvesstāstus. Uzzini vairāk par skatītāju visaugstāk novērtētajām filmām, kuras uzņemtas pēc patiesiem notikumiem: biogrāfisko filmu TOP's »
 • Kino industrijas jaunumi • Dāvini dāvanas - kinoteātra apmeklējums ģimenei

 • Shoppings kopā ar dizaineri

  Iepirkšanās kopā ar dizaineri palīdzēs jums neapjukt lielo iespēju priekšā mājokļa labiekārtošanā:
  * ieskaties cenrādī »
 • TAS VARĒTU TEVI INTERESĒT


  Ziemassvētki - dāvanas svētkos, pasākumi, izklaide un atpūta

  Asinsspiediena mērīšana – kādu mērītāju izvēlēties

  Publicēts | novembris 22, 2016 |

  Asinsspiediena mērītājs - tonometrs vai digitālaisKādu laiku atpakaļ saskāros ar iespējami paaugstināta asinsspiediena problēmu. Biju vērsies pie ģimenes ārsta ar jautājumiem par vispārēju veselības stāvokli, kura apskati cilvēkiem pēc pusmūža Latvijā reizi gadā valsts piedāvā veikt bez maksas.

  Atkārtoti notikumu pārstāstu neveikšu, vienkārši nopublicēšu savu vēstuli valsts Veselības inspekcijai:

  *Pāris mēnešus iepriekš biju vērsies pie ģimenes ārsta, lai pārbaudītu vispārējo veselības stāvokli. Daktere konstatēja nedaudz (140/90) paaugstinātu asinsspiedienu, nozīmēja asinsanalīzes, kurās uzrādījās nedaudz paaugstināts holesterīns. Ieteica sekot diētai un pie iespējas reizēm pamērīt arī asinsspiedienu.

  Neilgi pēc tam mani uzaicināja piedalīties GISTAR medicīnas pētījumā, kam piekritu. Tā ietvaros arī tika mērīts asinsspiediens, bet ar elektronisko (digitālo) virsdelma aproci. Tā kā rezultāts bija nepatīkami pārsteidzošs (virs 190/110), tad izpētes grupa aicināja mani nekavējoties vērsties pie ārsta atkārtoti. Lai tomēr pārliecinātos, vai tā nebija nejaušība, sāku kontrolēt asinsspiedienu, vēršoties Mēness aptiekā, kur šāds pakalpojums tiek piedāvāts bez maksas un ar elektronisko (digitālo) apakšdelma aproci. Tur rezultāti uzrādījās ne mazāk biedējoši. Un galu galā steidzamības kārtā atkārtoti pierakstījos pie ģimenes ārsta. Pie ģimenes ārsta asinsspiediena rezultāti uzrādījās zemāki (170/108), daktere izrakstīja Perindipril/Amlodipine 5/5 mg preparātu, ko sāku lietot, neskatoties uz aprakstā minētajām tik daudzajām iespējamajām blakusparādībām. Sāku regulāri iet uz Mēness aptieku kontrolēt asinsspiediena rādījumus, kuri vēl joprojām turpināja uzrādīties neiepriecinoši.

  Pēc nozīmētā laika devos pie ģimenes ārsta atkārtoti. Pretstatā Mēness aptiekā ar apakšdelma elektronisko (digitālo) asinsspiediena mērītāju konstatētajam, pie ārsta tie uzrādījās manāmi zemāki – 140/90 robežās. Daktere nomainīja zāles uz Zenicamo 5mg/8mg , tomēr Mēness aptiekā ierīce asinsspiedienu turpināja uzrādīt ievērojami augstāku kā pie dakteres. Tad beidzot sagrabināju naudiņu un pats nopirku mehānisko asinsspiediena tonometru, sāku mērīt asinsspiedienu pats mājas apstākļos. Un man par pārsteigumu tas uzrādījās gluži normāls: ap 135/85 un reizēm pat zemāks. Kad aizgāju uz aptieku, viņu elektroniskā (digitālā) aproce tik un tā spītīgi to uzrādīja ievērojami paaugstinātu (virs 170/110).

  Un galu galā man radās jautājums: vai tomēr nevajadzētu pārskatīt jautājumu par šo elektronisko (digitālo) asinsspiediena mērīšanas aproču izmantošanu aptiekās, lai to piedāvātu kā pakalpojumu asinsspiediena kontrolēšanai, jo rezultāti taču ir tik kļūdaini! Galu galā cilvēks sastresojas, ģimenes ārsts nonāk neizpratnē un, iespējams, pavisam nevietā paraksta lietot zāles ar nopietniem blakusparādību riskiem. Šis nav pārmetums manam ģimenes ārstam, bet gan elektronisko (digitālo) asinsspiediena mērīšanas aproču lauciņā. Asinsspiediena mērījumu salīdzināšanu aptiekā un mājās veicu ar 20 minūšu intervālu, ko nevarētu uzskatīt par tādu laiku, lai tas būtiski ne no šā, ne no tā paaugstinātos..*

  Saņēmu atbildi:
  *Atbilstoši MK noteikumu Nr. 288 “Aptieku darbības noteikumi” 28.1 punktam farmaceitiskās aprūpes ietvaros aptieka un aptiekas filiāle var piedāvāt apmeklētājiem veikt šāda veida veselības paškontroli:

  1. holesterīna un triglicerīdu līmeņa noteikšana asinīs;
  2. glikozes līmeņa noteikšana asinīs ar glikometru;
  3. pulsa frekvences un arteriālā asinsspiediena mērīšana;
  4. svara vai ķermeņa masas indeksa noteikšana.
  Veselības inspekcija nevar izvērtēt asinsspiediena mērīšanas apstākļus pēc sniegtās informācijas. Asinsspiediena mērīšana jāveic miera stāvoklī, tas ir, pirms mērīšanas var būt nepieciešamas pat 10 minūtes atpūtai, tāpēc aptiekā vai arī pie ģimenes ārsta pirms mērījumu veikšanas ir jāatpūšas miera stāvoklī. Asinsspiediena mērījumus ietekmē daudzi faktori, ieskaitot mērīšanas iekārtas izmantošana ārpus lietošanas instrukcijā norādītā, kā arī satraukums vai cilvēka fizioloģiskās īpatnības. Lai precīzi noteiktu asinsspiedienu, ir jāvēršas pie ģimenes ārsta vai attiecīga speciālista.

  Ņemsim vērā ierosinājumu pārskatīt elektronisko asinsspiediena mērīšanas aproču izmantošanu aptiekās.

  Ar cieņu,

  Rihards Burmistris
  Zāļu uzraudzības un kontroles nodaļa
  tālrunis: 67357811,
  Rihards.Burmistris@vi.gov.lv

  Veselības inspekcija
  Klijānu iela 7, Rīga, LV-1012
  tālrunis: 67819671, fakss: 67819672
  vi@vi.gov.lv, http://www.vi.gov.lv

  ***

  Attiecīgi, pirms iegādāties digitālo asinsspiediena mērītāju vai uzticēties tā mērījumiem aptiekās, aicinu izvērtēt, vai tomēr jums nebūtu lietderīgāk izmantot mehānisko asinsspiediena mērītāju – tonometru, kurš lai arī lietošanai ir nedaudz komplicētāks, tomēr par zemāku cenu un uzrāda precīzu asinsspiediena mērījumu, kurš palīdz objektīvi novērtēt jūsu sirds veselību un izslēgt jūsu veselībai nevēlamu medikamentu lietošanu.

  Meklēts un info atrasts pēc atslēgvārdiem internetā:

  Kultūras dzīve Latvijā online retrospektīvā / notikumi & pasākumi + kino mākslas filmas, kuras ir vērts skatīties  Komentāri

  Šim rakstam komentāri ir slēgti.


  Neatradi, ko skatīties internetā?
  Jaunākās filmas kinoteātros, meklē un skaties
  mākslas vai dokumentālo filmu piedāvājumu
  KINO AFIŠA

  + Latviešu mākslas filmas, ārzemju mākslas kino
  Baltijas un Krievijas filmas online kinoteātros šobrīd

  Latviešu, ārzemju un krievu filmas kinoteātros šobrīd

  Kino māksla, vide un kultūra »  Dāvini dāvanas - SPA komlekti skaistumkopšanai

  Kultūras pasākumi un programmas 2017 / Kino & kultūras radošā industrija, filmas online  • 
 • Redaktora sleja

  Saziņa, vide un kultūra- process ceļā uz izjūtām caur radīšanu, verbālu un materiālu saskarsmi. Tas ir arī vārdojums- vibrācijas, kas iemājo lietās. Tās nemēdz pagaist, bet gan ceļo un dzīvo pārmijās, tās iemājo formās, ko esam radījuši. Tās uzrunā mūs un sasaista ikdienu ar esību: uzzināt vairāk »

  Radošās industrijas ceļā uz biznesu caur jaunām izjūtām, mākslu un radīšanu:

  Ir vērts nodalīt divus atšķirīgus radošās industrijas veidus: radošo biznesa industriju no radošās kultūras industrijas. Protams, radošums izriet no kultūras, tomēr kultūra ne vienmēr pārtop par biznesu. Taču kultūra ir sponsoru iecienīts objekts, tā ir labs iedvesmas avots, arī biznesa reklāmas fons un mārketinga instruments. Līdz ar to, ja vārguļos kultūra, arī bizness kļūs robustāks un radoši nekulturālāks, tas pazemina arī sabiedrības komforta stāvokli.


 • 

  Latvijas Reitingi
  Kino un kultūras radošā industrija '2018 / filmas online
  Vērtējums: 4.3/5, izanalizējot 15287 apmeklējumus

  Top.LV
  KULTURASINDUSTRIJA.LV ir brīvprātīgi organizēts kino un kultūras radošās industrijas projekts, kurā nopublicētie materiāli var būt aizsargāti ar autortiesībām.
  Iepazīsties ar KULTURASINDUSTRIJA.LV autoru un iespējām kļūt par partneri, atbalstot šo radošās kultūras industrijas projektu: uzzini vairāk »

  KULTURASINDUSTRIJA.LV Ⓟ Uldis Altens