Radošā industrija '2018, pasākumi Rīgā un Latvijā kultūras ziņās

Kino un kultūras radošā industrija '2018

Kultūras ziņu apskati un filmas online kinoteātrī bez maksas, abonē interneta TV par zemāko cenu » radošās industrijas pasākumi & izklaides programma ziņās 2018 » kino māksla & kur skatīties filmas internetā // izziņai » radošā industrija: kopums, kam raksturīgs ne tikai radošs entuziasms, bet arī spēja pelnīt


 • Ziemassvētki - tirdziņi un pasākumi un programmasAKTUĀLI ŠOBRĪD:
  Latvijas simtgade »

   

  FILMAS UN SERIĀLI TIEŠSAISTĒ

  Populārākie seriāli Krievijā - skaties internetā, online kinoteātrī bez maksas

   

  DER ZINĀT: māksla var dziedināt un var arī postīt. Ļaujies tai, kura dziedina..

   

 • Dāvini dāvanas - kinorandiņš - kinoteātra apmeklējums diviem
 • Filmas internetā online kinoteātros bez maksas
 • Dāvini dāvanas - vīns, alus, siers un uzkodas / degustācijas
 • Biogrāfiskās mākslas filmas

  Biogrāfiskās mākslas filmas ir kino filmas, kuras uzņemtas pēc patiesiem notikumiem. Šāda veida kinodarbi ir lielisks materiāls, kā aizraujošā veidā iepazīt populāru personību, skandalozu notikumu vai vienkāršu cilvēku neticamos dzīvesstāstus. Uzzini vairāk par skatītāju visaugstāk novērtētajām filmām, kuras uzņemtas pēc patiesiem notikumiem: biogrāfisko filmu TOP's »
 • Kino industrijas jaunumi • Dāvini dāvanas - kinoteātra apmeklējums ģimenei

 • Shoppings kopā ar dizaineri

  Iepirkšanās kopā ar dizaineri palīdzēs jums neapjukt lielo iespēju priekšā mājokļa labiekārtošanā:
  * ieskaties cenrādī »
 • TAS VARĒTU TEVI INTERESĒT


  Ziemassvētki - dāvanas svētkos, pasākumi, izklaide un atpūta

  LTV rīcība Supernova 2016 konkursā robežojas ar šantāžu

  Publicēts | oktobris 11, 2015 |

  Latvijas Televīzija, LTV konkurss SUPERNOVAMasu medijos ir izskanējis patriotisks aicinājums Latvijas Televīzijas mājas lapā autoriem un izpildītājiem no šā gada 7. septembra līdz 1. novembrim pieteikties LTV rīkotajam konkursam SUPERNOVA 2016: aizpildot anketu * Tomēr, ieskatoties pieteikuma anketā, nākas secināt, ka Latvijas Televīzija autoru un izpildītāju konkursā Supernova 2016 kandidātiem izvirza autoritāri pazemojošus nosacījumus, kas robežojas ar mūzikas industrijas šantāžu.

  LTV valdes priekšsēdētājs Ivars Belte saka: “Atbildības ziņā mēs esam pacēluši šo konkursu jaunā līmenī. Izmaiņas konkursa realizācijā – gan tehniskajā, gan formāta maiņā – likušas arī pašiem konkursantiem nopietnāk izturēties pret konkursu un Latvijas pārstāvēšanu starptautiskā vidē. Arī šogad konkurss būs augstā tehniskā līmenī. Mums ļoti svarīgs ir jaunu talantu atlases process un ceram, ka arī šogad spēsim atrast spilgtu personību un konkurētspējīgu dziesmu.”

  Konkurss SUPERNOVA ‘2016 /
  aizkulises un tiešraides: sk. videoarhīvā »

  Savukārt, kādas ir konkursa SUPERNOVA 2016 aizkulises attiecībās ar autordarbu iesniedzējiem, to noskaidrosim, ieskatoties LTV konkursa SUPERNOVA 2016 sadaļā: pieteikt dziesmu konkursam...

  Pirmajā brīdī šķiet, viss ir pietiekoši saistoši un lakoniski izklāstīts, un nav tur ko iebilst. Bet, ak vai! Tam visam seko prasība, citēju: – autors apliecina, ka bez atlīdzības piešķir LTV tiesības izmantot tā darbu jebkādā veidā, ieskaitot tiesības uz fotogrāfiju izmantošanu, tai skaitā ar tālāk nodošanas tiesībām.

  Latvijas Televīzija / LTV konkurss Supernova 2016

  Tā kā esmu dziesminieks un apsvēru domu pieteikt šim konkursam kādu no savām dziesmām, tad iepriekšminētais mani manāmi samulsināja, lai neteiktu ko vairāk. Esmu viens no tiem autoriem, kurš vēlas, lai autortiesību joma Latvijā būtu sakārtota, tāpēc vērsos pie AKKA-LAA ar sekojošu jautājumu:

  Labdien!

  Latvijas Televīzija ir izsludinājusi autordziesmu konkursu “Supernova 2016”.

  Nolēmu ieskatīties pieteikuma anketā un varbūt pieteikt kādu savu dziesmu šim konkursam, tomēr mani samulsināja LTV prasība piekrist sekojošam: – autors apliecina, ka bez atlīdzības piešķir LTV tiesības izmantot tā darbu jebkādā veidā, ieskaitot tiesības uz fotogrāfiju izmantošanu, tai skaitā ar tālāk nodošanas tiesībām.

  Atklāti sakot, šāds punkts mani kā autoru galīgi neiedvesmo. Vai Jūsuprāt tas ir likumīgi, šādu prasību izvirzīt? Ir taču noteikti minimālie tarifi par autordarbu izmantošanu televīzijā! Nemaz nerunājot par LTV apetīti uz autordarbu tālāk nodošanas tiesībām izmantošanai citviet bez atlīdzības pašam autoram. Manuprāt, tā ir kārtējā parazitēšana uz jauno un ne tik jauno bet nepieredzējušo autoru rēķina, pašam LTV medijam slēpjoties aiz cēlas idejas par latviešu kultūras popularizēšanu.

  AKKA-LAA izpilddirektores vietniece Anita Sosnovska atbild:
  “Piedāvātais līgums nav korekts nekādā ziņā. LTV vēlas atsavināt tiesības, kuras tā pati nemaz nevarēs realizēt un kuras tai nemaz nav vajadzīgas.

  Piedāvājums atgādina 90.gadus, kad šādi līgumi bija bieži sastopami, taču rodoties apjausmai (esam lasījuši lekcijas, sūtījuši vēstules, rakstījuši rakstus), ko nozīmē autora tiesības, par šāda tipa līgumiem sen nebijām dzirdējuši.

  Esam ne reizi vien analizējuši LTV līgumus saistībā ar autortiesībām, taču atkal un atkal sastopamies ar autoru darbu izmantotāju rīcību, kas robežojas ar šantāžu.”

  Atbild LTV projektu vadītāja Ilze Jansone: “Punkts, kurā minēts, ka autors bez atlīdzības piešķir televīzijai tiesības izmantot savu autordarbu nekādā veidā neatsavina autoram autorību vai tiesības uz darbu un likumā noteiktās atlīdzības saņemšanu par darba publisko izpildījumu. Latvijas Televīzija vienmēr ir maksājusi atlīdzību autoriem un iesniegusi abām kolektīvā pārvaldījuma organizācijām precīzas atskaites par projektos izmantoto mūziku.

  Šis punkts nosaka, ka autors piešķir Televīzijai tiesības izmantot darbu bez licences maksas projekta realizēšanas un popularizēšanas nolūkos (darbu izmantojums pašreklāmās, reklāmās, atskaņošana raidījumā, citās mediju platformās) un nodot to tālāk projekta publicitātes nolūkos citiem mediju partneriem, piemēram, ziņu portāliem, radio stacijām , tāpat autors piešķir tiesības nodot tālāk autora vai izpildītāja publicitātes fotogrāfijas un citus materiālus, kas var tikt izmantoti projekta un dziesmas publicitātes un reklāmas nolūkos. Šis anketas punkts nekādā veidā nemaina un nevar mainīt likumā noteikto kārtību, kādā autori un izpildītāji saņem atlīdzību par darbu publisko izpildījumu no kolektīvā pārvaldījuma organizācijām.”

  Nu, bet tad tā arī, augsti izglītotie LTV projektu rakstītāji, tas punkts pieteikumā nepārprotami būtu jāatspoguļo: autors (izpildītājs) apliecina, ka autordarba publicitātes un reklāmas nolūku ietvaros bez atlīdzības piešķir LTV tiesības izmantot tā darbu jebkādā veidā, ieskaitot tiesības uz fotogrāfiju izmantošanu, tai skaitā ar tālāk nodošanas tiesībām,- tā, lai katrs, kam savs laiks ir dārgs, visā pilnībā saprot, par ko šajā pieteikumā ir runa. Un tas ir gluži tā kā klasiskajā 30 sekunžu sarunā, kur, sastopot investoru, piem., liftā, tev ir jāprot izteikt nepārprotamu un skaidri uztveramu piedāvājumu. Pretēji tam vai, nu, Latvijas Televīzija neciena autorus/izpildītājus, ar skaļiem uzsaukumiem, tipa: te top zvaigznes,- medījot arvien jaunus muļķus (FFF jeb friends, fools, family princips), vai arī
  LTV strādā nenogurdināmi pofigisti.

  Nevar būt tā, ka juridiski saistoši punkti tiek noformulēti divdomīgi saprotamā veidā, kur pieteikumā ieraksta vienu, bet nolikumā jau ko citu, kā rezultātā (un Latvijas tiesību praksē tas tālu nav jāmeklē – “gudrona dīķu” lieta, piem.) jau vēlāk var rasties tiesību strīdi. Pretējā gadījumā tā ir un paliek Supernova 2016 konkursa pieteikuma izstrādātāju apzināta vai neapzināta, nepieļaujama nolaidība, kuru, diemžēl, bet, šķiet, Latvijas Televīzijai labot liekas mazsvarīgi.

  Rakstu publikācijai sagatavoja:
  Uldis Altens
  rakstā ievietotas saites un izmantoti publicitātes materiāli
  no LTV konkursa SUPERNOVA oficiālās mājaslapas

  RSS Feed Widget

  Meklēts un info atrasts pēc atslēgvārdiem internetā:

  Kultūras dzīve Latvijā online retrospektīvā / notikumi & pasākumi + kino mākslas filmas, kuras ir vērts skatīties  Komentāri  Neatradi, ko skatīties internetā?
  Jaunākās filmas kinoteātros, meklē un skaties
  mākslas vai dokumentālo filmu piedāvājumu
  KINO AFIŠA

  + Latviešu mākslas filmas, ārzemju mākslas kino
  Baltijas un Krievijas filmas online kinoteātros šobrīd

  Latviešu, ārzemju un krievu filmas kinoteātros šobrīd

  Kino māksla, vide un kultūra »  Dāvini dāvanas - SPA komlekti skaistumkopšanai

  Kultūras pasākumi un programmas 2017 / Kino & kultūras radošā industrija, filmas online  • 
 • Redaktora sleja

  Saziņa, vide un kultūra- process ceļā uz izjūtām caur radīšanu, verbālu un materiālu saskarsmi. Tas ir arī vārdojums- vibrācijas, kas iemājo lietās. Tās nemēdz pagaist, bet gan ceļo un dzīvo pārmijās, tās iemājo formās, ko esam radījuši. Tās uzrunā mūs un sasaista ikdienu ar esību: uzzināt vairāk »

  Radošās industrijas ceļā uz biznesu caur jaunām izjūtām, mākslu un radīšanu:

  Ir vērts nodalīt divus atšķirīgus radošās industrijas veidus: radošo biznesa industriju no radošās kultūras industrijas. Protams, radošums izriet no kultūras, tomēr kultūra ne vienmēr pārtop par biznesu. Taču kultūra ir sponsoru iecienīts objekts, tā ir labs iedvesmas avots, arī biznesa reklāmas fons un mārketinga instruments. Līdz ar to, ja vārguļos kultūra, arī bizness kļūs robustāks un radoši nekulturālāks, tas pazemina arī sabiedrības komforta stāvokli.


 • 

  Latvijas Reitingi
  Kino un kultūras radošā industrija '2018 / filmas online
  Vērtējums: 4.3/5, izanalizējot 15287 apmeklējumus

  Top.LV
  KULTURASINDUSTRIJA.LV ir brīvprātīgi organizēts kino un kultūras radošās industrijas projekts, kurā nopublicētie materiāli var būt aizsargāti ar autortiesībām.
  Iepazīsties ar KULTURASINDUSTRIJA.LV autoru un iespējām kļūt par partneri, atbalstot šo radošās kultūras industrijas projektu: uzzini vairāk »

  KULTURASINDUSTRIJA.LV Ⓟ Uldis Altens