Radošā industrija '2018, pasākumi Rīgā un Latvijā kultūras ziņās

Kino un kultūras radošā industrija '2018

Kultūras ziņu apskati un filmas online kinoteātrī bez maksas, abonē interneta TV par zemāko cenu » radošās industrijas pasākumi & izklaides programma ziņās 2018 » kino māksla & kur skatīties filmas internetā // izziņai » radošā industrija: kopums, kam raksturīgs ne tikai radošs entuziasms, bet arī spēja pelnīt


 • Ziemassvētki - tirdziņi un pasākumi un programmasAKTUĀLI ŠOBRĪD:
  Latvijas simtgade »

   

  FILMAS UN SERIĀLI TIEŠSAISTĒ

  Populārākie seriāli Krievijā - skaties internetā, online kinoteātrī bez maksas

   

  DER ZINĀT: māksla var dziedināt un var arī postīt. Ļaujies tai, kura dziedina..

   

 • Dāvini dāvanas - kinorandiņš - kinoteātra apmeklējums diviem
 • Filmas internetā online kinoteātros bez maksas
 • Dāvini dāvanas - vīns, alus, siers un uzkodas / degustācijas
 • Biogrāfiskās mākslas filmas

  Biogrāfiskās mākslas filmas ir kino filmas, kuras uzņemtas pēc patiesiem notikumiem. Šāda veida kinodarbi ir lielisks materiāls, kā aizraujošā veidā iepazīt populāru personību, skandalozu notikumu vai vienkāršu cilvēku neticamos dzīvesstāstus. Uzzini vairāk par skatītāju visaugstāk novērtētajām filmām, kuras uzņemtas pēc patiesiem notikumiem: biogrāfisko filmu TOP's »
 • Kino industrijas jaunumi • Dāvini dāvanas - kinoteātra apmeklējums ģimenei

 • Shoppings kopā ar dizaineri

  Iepirkšanās kopā ar dizaineri palīdzēs jums neapjukt lielo iespēju priekšā mājokļa labiekārtošanā:
  * ieskaties cenrādī »
 • TAS VARĒTU TEVI INTERESĒT


  Ziemassvētki - dāvanas svētkos, pasākumi, izklaide un atpūta

  Iestudētās rotaļas- kultūras finansējums un neplānotā emigrācija

  Publicēts | janvāris 30, 2013 |

   Thank You, www.sheknows.com Varam, protams, skaisti nodēvēt īslaicīgas radošās kultūras industrijas, to indivīdu un kultūrai tuvu stāvošu personu ekspresijas, izdzīvošanas mānijas un agonijas par pilotprojektiem, tomēr nepārejoši aktuāls ir jautājums, kādēļ daudzi no mākslā un kultūrā pamanītiem īpatņiem un sava radījuma meistariem nespēj konkurēt vai pat turas pa gabalu no Latvijā esošajiem kultūras finansējuma modeļiem

  ..bet medaļas otrajā- patērētāja pusē,- ir pietiekoši daudz un pamatotas neapmierinātības par nofinansēto projektu kvalitāti. Un šai kultūras finansējuma impērijas medaļai ir vēl arī sānu maliņa- menedžments, kur, šķiet, procentuāli neapmierināto ir vēl vairāk.

  Kultūru administrējošā joma it kā pamatoti atsaucas uz nestabilo ekonomisko situāciju, skeptiķi apelē pie Latvijas kā nelielai valstij tipiski raksturīgajām problēmām- šai etniskajai videi trūkst saražotās kultūras patērētāju apjoms. Latviskās kultūras eksporta iespējas vairāk tiek cilātas kā fons valstiskam prestižam, bet atsevišķas- alternatīvās un neformālās indivīdu kultūras,- jomās, kur individuālo mākslu meistariem un tās attīstītājiem nav raksturīgi organizēties, lai kaut nedaudz sevi kā radošās kultūras industrijas selekcionārus izceltu, radošie indivīdi nemaz necer tapt atbalstīti pirms nav šokējuši ar ko neaizmirstami jaunu un ārpus vietējās kultūras kopienas iemantojuši pasaules salvu.

  Bet līdz ar darba spēka emigrāciju emigrē arī daļa etniskās kultūras, lai jau atšķaidītos ar tur- svešajās zemēs,- emigrācijā piedzīvoto un no latviešu kultūras pārtaptu par pasaules tautu kultūru. Un kaut kādā ziņā tas nebūt nav slikti pie nosacījuma, ka Latvija- dziedošā dainu zeme,- ir kļuvusi par alternatīvu šūpuli radošajām mākslām kā eksporta precei, pēc kuras tiecas ārzemnieki. Vai jūs varētu iedomāties tādu Latvijas kultūras vides idilli, kurā, piemēram, leģendārais mūziķis Stings (vai jebkura cita ārzemju kultūras zvaigzne) gluži kā Pjērs Rišārs, kas, nu, jau ieguvis Krievijas pilsonību, izvēlētos dēļ kāda sava topošā mūzikas albuma uz dažām nedēļām vai pat pāris un vairāk mēnešiem apmesties uz dzīvi Latvijā, lai mācītos izprast, sadzirdēt, izspēlēt un izdziedāt kaut ko no latviešu kā dziedošās nācijas gara? Varbūt šie vārdi izskan pravietiski, bet tādu es izjūtu Latvijā radītas kultūras renesanci mūsdienās- tai nebūt nav jāskan latviešu valodā, un ir tik daudz radošo jomu, kur radošās kultūras industrijas vēstījumam nav nepieciešami vārdi. PROMO: Pierre Richard filmā "Продавец игрушек"

  Tā skabarga, dēļ kuras, domāju, daudzas lietas kultūrā sāk bremzēt, ir kultūras menedžmenta un administrējošo institūciju nepārvaramā vēlme gluži kā dziesmu svētkos iestudēt kultūras vīzijas, virzības un attīstības procesus visos sīkumos, izslēdzot improvizāciju jau tās iedīgļu stadijās. Un šo situāciju es gribētu pielīdzināt bērnu spēlei smilškastē. Radošie indivīdi un kultūras radošās industrijas mākslinieki nenoliegs- ja ne pats galvenais, tad viens no galvenajiem priekšnosacījumiem mākslas darba radīšanai ir brīvs domas lidojums un saspēle. Atšķirībā no sporta spēlēm tīrajā mākslā nav noteikumu (varbūt izņemot to, ka atsevišķās jomās kaut nedaudz jāorientējas amatniecībā- tās likumsakarībās,- vai jāiekļaujas kāda žanra ietvaros) un arī acīm redzamu pretinieku- šķēršļus mākslas darba radīšanai radošās kultūras industrija un tās indivīdi izvēlas sev paši. Un tagad iedomājieties šos rotaļīgos bērnus sanākam kopā pie smilšu kastes. Katrs ar savām mantiņām iebrauc ceļus un rada vidi iedomātu tēlu saspēlei. Tai, iespējams, piebiedrojas citi (jo tā ir interesanti); kāds biedrojas, bet kāds turas savrup. Iespējams, veidojas atsevišķas grupiņas, kurās top īpašas, nepiespiestas gaisotnes. Māmiņas un tēti, kuri tobrīd pieskata šos bērnus, jūtas aizkustināti, bet cik daudziem no viņiem nav šīs nepārvaramās vēlmes ieajukties šajās rotaļās?

  Jānīt, iedod Pēterītim arī paspēlēties ar savu mašīnu!
  Anniņ, neuzmācies Kārlim!
  Kristīne, neālējies kā negudra, meitenēm ir nepieklājīgi tā darīt!

  Bet Kristīne varbūt spēra pirmos soļus uz savu pasaules klases iestudējumu modernajā mūsdienu dejā..

  Ar to es gribētu teikt, ka kultūra top tajā brīdī, kad mums ir ļauts sajusties kā bērniem, bet nofiksējas, sastingst un mirst līdz ar pieaugušo izdomātās pasaules formātu uzspiešanu. Protams, īstenos dzīves māksliniekos tā nemirst- tikai emigrē uz labākiem laikiem un vietām to apziņā. Jau pieaugot tā pārceļas uz krogiem- tiek auklēta tur un arī nodzerta,- un kļūst par pasaules staigātāju, bet jau uz formālās skatuves mēs ieraugām nepiedienīgi daudz formāli izdresētu, ne sevišķi interesantu (laika “nosišanai”- blaukts!- un kavēklim), pāraugušu bērnu, kas atstrādā tiem bērnībā smilšu kastēs atņemto laiku.

  Kultūras menedžments apaug ar arvien jauniem formulējumiem un terminoloģiju, kura visticamāk špikojot ir uzburta no vīzijām, par to, ko paveicis kāds cits- jā, varbūt ne sevišķi runīgs radošās kultūras industrijas mākslinieks, bet dižgars un meistardarbu radītājs. Un rodas jautājums, vai pats mākslinieks pēc tam jūtas piederīgs tām teorijām, kuras par viņa veikumu sacerējuši citi, un vai šim radošās kultūras industrijas māksliniekam ir kāds uzprasījis, kas tam ir nepieciešams visvairāk, lai dzīvotu (vai izdzīvotu) tā jau radītais un no tā varētu iedvesmoties citi, radot jau jaunus mākslas darbus- vai ir nepieciešami jauni materiāli tehniskās bāzes formāti, vai mākslinieks ilgojas, ka to visgudri pamāca, tā teikt, “no augšas”, vai tomēr tas izjūt nepieciešamību saņemt elementāru finansiālo atbalstu eksistencei, jo tie mākslas darbi nekur neizpaliks, radīsies un izlauzīsies uz āru tāpat. Pašreiz acīmredzami ir sakustējies atbalsts mākslas izpausmes formātiem, bet vai kāds ir uzdevis jautājumu, kā Tu, mākslas radītāj, tajos jūties? Vai tie piedāvātie formāti Tev “nespiež”, vai tā “drēbe” nav pa raupju? Vai Tu tajos tiec personīgi aicināts un gaidīts, un vai Tev ļauj vispār to “drēbi” aptaustīt un tai noņemt, tā teikt, provi?

  Raksta autors: Uldis Altens

  Kultūras dzīve Latvijā online retrospektīvā / notikumi & pasākumi + kino mākslas filmas, kuras ir vērts skatīties  Komentāri  Neatradi, ko skatīties internetā?
  Jaunākās filmas kinoteātros, meklē un skaties
  mākslas vai dokumentālo filmu piedāvājumu
  KINO AFIŠA

  + Latviešu mākslas filmas, ārzemju mākslas kino
  Baltijas un Krievijas filmas online kinoteātros šobrīd

  Latviešu, ārzemju un krievu filmas kinoteātros šobrīd

  Kino māksla, vide un kultūra »  Dāvini dāvanas - SPA komlekti skaistumkopšanai

  Kultūras pasākumi un programmas 2017 / Kino & kultūras radošā industrija, filmas online  • 
 • Redaktora sleja

  Saziņa, vide un kultūra- process ceļā uz izjūtām caur radīšanu, verbālu un materiālu saskarsmi. Tas ir arī vārdojums- vibrācijas, kas iemājo lietās. Tās nemēdz pagaist, bet gan ceļo un dzīvo pārmijās, tās iemājo formās, ko esam radījuši. Tās uzrunā mūs un sasaista ikdienu ar esību: uzzināt vairāk »

  Radošās industrijas ceļā uz biznesu caur jaunām izjūtām, mākslu un radīšanu:

  Ir vērts nodalīt divus atšķirīgus radošās industrijas veidus: radošo biznesa industriju no radošās kultūras industrijas. Protams, radošums izriet no kultūras, tomēr kultūra ne vienmēr pārtop par biznesu. Taču kultūra ir sponsoru iecienīts objekts, tā ir labs iedvesmas avots, arī biznesa reklāmas fons un mārketinga instruments. Līdz ar to, ja vārguļos kultūra, arī bizness kļūs robustāks un radoši nekulturālāks, tas pazemina arī sabiedrības komforta stāvokli.


 • 

  Latvijas Reitingi
  Kino un kultūras radošā industrija '2018 / filmas online
  Vērtējums: 4.3/5, izanalizējot 15287 apmeklējumus

  Top.LV
  KULTURASINDUSTRIJA.LV ir brīvprātīgi organizēts kino un kultūras radošās industrijas projekts, kurā nopublicētie materiāli var būt aizsargāti ar autortiesībām.
  Iepazīsties ar KULTURASINDUSTRIJA.LV autoru un iespējām kļūt par partneri, atbalstot šo radošās kultūras industrijas projektu: uzzini vairāk »

  KULTURASINDUSTRIJA.LV Ⓟ Uldis Altens