Radošā industrija '2018, pasākumi Rīgā un Latvijā kultūras ziņās

Kino un kultūras radošā industrija '2018

Kultūras ziņu apskati un filmas online kinoteātrī bez maksas, abonē interneta TV par zemāko cenu » radošās industrijas pasākumi & izklaides programma ziņās 2018 » kino māksla & kur skatīties filmas internetā // izziņai » radošā industrija: kopums, kam raksturīgs ne tikai radošs entuziasms, bet arī spēja pelnīt


 • Ziemassvētki - tirdziņi un pasākumi un programmasAKTUĀLI ŠOBRĪD:
  Latvijas simtgade »

   

  FILMAS UN SERIĀLI TIEŠSAISTĒ

  Populārākie seriāli Krievijā - skaties internetā, online kinoteātrī bez maksas

   

  DER ZINĀT: māksla var dziedināt un var arī postīt. Ļaujies tai, kura dziedina..

   

 • Dāvini dāvanas - kinorandiņš - kinoteātra apmeklējums diviem
 • Filmas internetā online kinoteātros bez maksas
 • Dāvini dāvanas - vīns, alus, siers un uzkodas / degustācijas
 • Biogrāfiskās mākslas filmas

  Biogrāfiskās mākslas filmas ir kino filmas, kuras uzņemtas pēc patiesiem notikumiem. Šāda veida kinodarbi ir lielisks materiāls, kā aizraujošā veidā iepazīt populāru personību, skandalozu notikumu vai vienkāršu cilvēku neticamos dzīvesstāstus. Uzzini vairāk par skatītāju visaugstāk novērtētajām filmām, kuras uzņemtas pēc patiesiem notikumiem: biogrāfisko filmu TOP's »
 • Kino industrijas jaunumi • Dāvini dāvanas - kinoteātra apmeklējums ģimenei

 • Shoppings kopā ar dizaineri

  Iepirkšanās kopā ar dizaineri palīdzēs jums neapjukt lielo iespēju priekšā mājokļa labiekārtošanā:
  * ieskaties cenrādī »
 • TAS VARĒTU TEVI INTERESĒT


  Ziemassvētki - dāvanas svētkos, pasākumi, izklaide un atpūta

  Kultūrkapitāla fonda redzeslokā – radošā kultūras industrija

  Publicēts | maijs 4, 2013 |

  Radošā kultūras industrija, finansējumsAr mērķi atbalstīt jaunrades procesus un inovācijas- projektus, kuros ir potenciāls radīt produktus ar augstu pievienoto vērtību, tieši kultūras radošo industriju jomā Kultūrkapitāla fonds ir izsludinājis jaunu konkursu finansējuma saņemšanai produktu vai pakalpojumu (arī – biznesa ideju) izstrādēm.

  Tiks atbalstītas vismaz 20 kultūras radošās industrijas

  Pēc aprēķiniem radošo kultūras industriju jomā šajā kārtā varētu tikt atbalstītas vismaz 20 juridisko personu- radošo indivīdu, brigāžu u.c. kultūras formāciju,- projekti un biznesa idejas, kuru potenciāls varētu liecināt par to dzīvotspēju un kultūras industrijas spēju šīs biznesa ieceres uzsūkt un ievirzīt arī radošā biznesa formātā. Tiks vērtēta arī projektu autoru spēja piesaistīt līdzfinansējumu. Kopējais pieejamais Kultūrkapitāla fonda finansējums ir 100 000 LVL, bet katrs radošās kultūras industrijas projekts var pretendēt uz finansējumu līdz 5000 LVL apmērā.

  Kultūrkapitāla fonda vērtēšanas kvalitatīvie kritēriji

  Šī projektu konkursa nolikumā ir iestrādāti sekojoši kritēriji, pēc kuriem Kultūrkapitāla fonds vērtēs radošo kultūras industriju iesniegots projektus:

  * projekta paredzamā rezultāta atbilstība mērķprogrammas konkursa mērķim;
  * vai ir sniegts skaidrs plānotā produkta, pakalpojuma apraksts; definēts plānoto tehnoloģiju pielietojums produkta vai pakalpojuma izstrādē; norādīta attīstības stadija, kādā ir produkta vai pakalpojuma izstrāde;
  * vai produkta, pakalpojuma ideja ir jauna; varbūt arī, ka tā tiek lietota jaunā kontekstā;
  * vai izstrādātāju profesionalitāte un prasmes garantē gala produkta vai pakalpojuma kvalitāti;
  * iesniegtā biznesa plāna izvērtējums;
  * projekta vadītāja izglītība, līdzšinējā darbības pieredze, uzņēmējdarbības un radošā kompetence;
  * projekta pieteicēja spēja piesaistīt līdzfinansējumu.

  Kultūrkapitāla fonda finansējums radošajām kultūras industrijām – konkursa termiņi

  Kultūrkapitāla fonds, finansējums radošajām kultūras industrijām / projektu konkurssSavus pieteikumus radošās brigādes un kultūras industrijas pārstāvji šim projektu konkursam Kultūrkapitāla fondā var iesniegt līdz 2013.g. 31. maijam, plkst. 12.00; radošo kultūras industriju finansējuma konkursa rezultāti tiks paziņoti pēc 27. jūnija. Saņemtais finansējums ir jāizlieto 12 mēnešu laikā. Par citiem nosacījumiem šim projektu konkursam, par atbalstāmajiem un neatbalstāmajiem izdevumiem, kā arī pieteikties šim finansējumam iespējams šeit: uzzini vairāk »

  Konkursa komisijaVKKF padome.

  Programmas kuratore: Gita Krātiņa, tālrunis: 67503178; 67503177; e-pasts: gita{at}kkf.lv

  Atbalstāmās iniciatīvas, kultūras projekti un finansējums – neatkarīgs viedoklis

  Apsveicami, ka radošo industriju nišā atsevišķi tiek pamanīta arī kultūra kā joma ar savu suģestējoši iedvesmojošo, radošo potenciālu. Kas pēdējos pārdesmit gadus ir bijusi kultūra Latvijā- iedvesmas un pašatjaunošanās avots atpūtas brīžiem, surogātmātes platforma, uz kuras rēķina veiksmīgi tiek izauklētas biznesa iespējas citiem? Trešais tēva dēls, kurš klīst pa pasauli, sijādams iedvesmu? Kultūra ir cieši saistīta ar tās radītājiem un nesējiem; vēl joprojām kultūra tiecas pēc neatkarības, savu finansiālo patstāvību meklējot tās atbalstītājos. Vai šā brīža Kultūrkapitāla fonda finansējuma piešķiršanas modeļi domāti vien snobiem, jeb tomēr caur tiem izdosies izlausties arī ne akadēmiski izglītotiem, pārsteidzošiem talantiem un tai pat laikā noturēties radošās industrijas kā biznesa formāta ietvaros, par to uzzināsim jau drīzumā.

  Latvija alkst pēc Uzticības Granta radošajām industrijām

  Tomēr, domāju, ne tikai kultūra, bet visa Latvijas radošā industrija kopumā alkst pēc vēl citiem finansējuma piešķiršanas modeļiem, jo uzrakstīt uzticami realizējamu biznesa projektu radoši pārsteidzošai idejai ir tik pat kā neiespējami dēļ skaudrās Latvijas kultūrvides un šo radošo industriju mainīgās iedabas. Cilvēkus kultūras pasākumi pievelk un tie paliek atmiņā dēļ tā, ka tajos ir izklaidējoši nepiespiesta un relaksējoša gaisotne – proti, īsti “nerullē” idejas, kurās uzspēlēti priecājās par to, kas sanācis. Iespējams, vairāk ir jāizvērš grantu mehānisms par jau padarītiem darbiem – ieraudzīji, atzini par labu esam, tad apbalvo ar kādu grantu finansējuma izteiksmē! Ja jau radošie indivīdi un to brigādes ir spējuši realizēt ko pārsteidzošu, atbalsti tos ar kādu UZTICĪBAS GRANTU. Tas vairāk rosinās konkrēto indivīdu radīt ko jaunu, tas ir arī atbalsts nepiespiestai gaisotnei. Tas ir mirklis lidojumam, nediriģēta iespēja samīļot kultūras radītāju.

  Mazāk riska, vairāk jēgas, bet kāpēc tas tā nenotiek?

  Un tiešām – visapkārt tiek skandināts, cik Latvijas kultūra ir pārbagāta notikumiem un patstāvīgi realizētām idejām, bet tai pat laikā kā radošo industriju reti kurš kultūru uztver nopietni. Radošie cilvēki lūdz finansējumu valdībai, stāv rindā kā Padomju laikos. Kā runā kino industrijas cilvēki, pat projektiem, kuri nestu peļņu, visai kūtri šis finansējums tiek piešķirts. Nepārejoši tiek nosodīti līdzekļu tēriņi pa labi un kreisi, bet kultūras cilvēks ir nabags, un tā arī nabags ir palicis. Tad varbūt ir laiks pienācis izvērtēt, ko Latvijas kultūras jomas pārstāvji sasnieguši saviem spēkiem, atalgot tos spējīgākos un pastimulēt cerīgākos?

  Tas it tik vienkārši!

  Lūk, pavisam vienkāršs organizatoriskais modelis, pēc kura varētu vadīties fondi un valsts kultūras industrijas menedžments: ieraudzīji labu un jau relaizētu projektu kultūras jomā, atzīmē kā iespējamo kandidātu profesionālo sasniegumu granta balvai. Radi kultūras finansējuma modeli, kura ietvaros grantam varētu pieteikties jau realizētu projektu komandas vai šos projektus grantam pieteikt to fani. Tā būtu pateicība ar atpakaļejošu datumu, kur neviens no finansējuma piešķīrējiem nerieskētu, jo grantu piešķirtu jau par padarītu darbu tā tālākajai attīstībai.

  Par to, kā radošajām industrijām esošajos finansējuma modeļos ir veicies līdz šim

  Savukārt, par to, kā ir veicies atsevišķām līdz šim atbalstītajām radošo brigāžu idejām, iespējams uzzināt retrospektīvā rakstā: Cik plaukstošas Rīgā ir bijušas radošās industrijas »

  Kultūras dzīve Latvijā online retrospektīvā / notikumi & pasākumi + kino mākslas filmas, kuras ir vērts skatīties  Komentāri  Neatradi, ko skatīties internetā?
  Jaunākās filmas kinoteātros, meklē un skaties
  mākslas vai dokumentālo filmu piedāvājumu
  KINO AFIŠA

  + Latviešu mākslas filmas, ārzemju mākslas kino
  Baltijas un Krievijas filmas online kinoteātros šobrīd

  Latviešu, ārzemju un krievu filmas kinoteātros šobrīd

  Kino māksla, vide un kultūra »  Dāvini dāvanas - SPA komlekti skaistumkopšanai

  Kultūras pasākumi un programmas 2017 / Kino & kultūras radošā industrija, filmas online  • 
 • Redaktora sleja

  Saziņa, vide un kultūra- process ceļā uz izjūtām caur radīšanu, verbālu un materiālu saskarsmi. Tas ir arī vārdojums- vibrācijas, kas iemājo lietās. Tās nemēdz pagaist, bet gan ceļo un dzīvo pārmijās, tās iemājo formās, ko esam radījuši. Tās uzrunā mūs un sasaista ikdienu ar esību: uzzināt vairāk »

  Radošās industrijas ceļā uz biznesu caur jaunām izjūtām, mākslu un radīšanu:

  Ir vērts nodalīt divus atšķirīgus radošās industrijas veidus: radošo biznesa industriju no radošās kultūras industrijas. Protams, radošums izriet no kultūras, tomēr kultūra ne vienmēr pārtop par biznesu. Taču kultūra ir sponsoru iecienīts objekts, tā ir labs iedvesmas avots, arī biznesa reklāmas fons un mārketinga instruments. Līdz ar to, ja vārguļos kultūra, arī bizness kļūs robustāks un radoši nekulturālāks, tas pazemina arī sabiedrības komforta stāvokli.


 • 

  Latvijas Reitingi
  Kino un kultūras radošā industrija '2018 / filmas online
  Vērtējums: 4.3/5, izanalizējot 15287 apmeklējumus

  Top.LV
  KULTURASINDUSTRIJA.LV ir brīvprātīgi organizēts kino un kultūras radošās industrijas projekts, kurā nopublicētie materiāli var būt aizsargāti ar autortiesībām.
  Iepazīsties ar KULTURASINDUSTRIJA.LV autoru un iespējām kļūt par partneri, atbalstot šo radošās kultūras industrijas projektu: uzzini vairāk »

  KULTURASINDUSTRIJA.LV Ⓟ Uldis Altens