TAS VARĒTU TEVI INTERESĒT
|
|
Kultūrkapitāla fonda redzeslokā – radošā kultūras industrija
Publicēts | 4 maijs, 2013 |
Ar mērķi atbalstīt jaunrades procesus un inovācijas- projektus, kuros ir potenciāls radīt produktus ar augstu pievienoto vērtību, tieši kultūras radošo industriju jomā Kultūrkapitāla fonds ir izsludinājis jaunu konkursu finansējuma saņemšanai produktu vai pakalpojumu (arī – biznesa ideju) izstrādēm.
Tiks atbalstītas vismaz 20 kultūras radošās industrijas
Pēc aprēķiniem radošo kultūras industriju jomā šajā kārtā varētu tikt atbalstītas vismaz 20 juridisko personu- radošo indivīdu, brigāžu u.c. kultūras formāciju,- projekti un biznesa idejas, kuru potenciāls varētu liecināt par to dzīvotspēju un kultūras industrijas spēju šīs biznesa ieceres uzsūkt un ievirzīt arī radošā biznesa formātā. Tiks vērtēta arī projektu autoru spēja piesaistīt līdzfinansējumu. Kopējais pieejamais Kultūrkapitāla fonda finansējums ir 100 000 LVL, bet katrs radošās kultūras industrijas projekts var pretendēt uz finansējumu līdz 5000 LVL apmērā.
Kultūrkapitāla fonda vērtēšanas kvalitatīvie kritēriji
Šī projektu konkursa nolikumā ir iestrādāti sekojoši kritēriji, pēc kuriem Kultūrkapitāla fonds vērtēs radošo kultūras industriju iesniegots projektus:
* projekta paredzamā rezultāta atbilstība mērķprogrammas konkursa mērķim;
* vai ir sniegts skaidrs plānotā produkta, pakalpojuma apraksts; definēts plānoto tehnoloģiju pielietojums produkta vai pakalpojuma izstrādē; norādīta attīstības stadija, kādā ir produkta vai pakalpojuma izstrāde;
* vai produkta, pakalpojuma ideja ir jauna; varbūt arī, ka tā tiek lietota jaunā kontekstā;
* vai izstrādātāju profesionalitāte un prasmes garantē gala produkta vai pakalpojuma kvalitāti;
* iesniegtā biznesa plāna izvērtējums;
* projekta vadītāja izglītība, līdzšinējā darbības pieredze, uzņēmējdarbības un radošā kompetence;
* projekta pieteicēja spēja piesaistīt līdzfinansējumu.
Kultūrkapitāla fonda finansējums radošajām kultūras industrijām – konkursa termiņi
Savus pieteikumus radošās brigādes un kultūras industrijas pārstāvji šim projektu konkursam Kultūrkapitāla fondā var iesniegt līdz 2013.g. 31. maijam, plkst. 12.00; radošo kultūras industriju finansējuma konkursa rezultāti tiks paziņoti pēc 27. jūnija. Saņemtais finansējums ir jāizlieto 12 mēnešu laikā. Par citiem nosacījumiem šim projektu konkursam, par atbalstāmajiem un neatbalstāmajiem izdevumiem, kā arī pieteikties šim finansējumam iespējams šeit: uzzini vairāk »
Konkursa komisija – VKKF padome.
Programmas kuratore: Gita Krātiņa, tālrunis: 67503178; 67503177; e-pasts: gita{at}kkf.lv
Atbalstāmās iniciatīvas, kultūras projekti un finansējums – neatkarīgs viedoklis
Apsveicami, ka radošo industriju nišā atsevišķi tiek pamanīta arī kultūra kā joma ar savu suģestējoši iedvesmojošo, radošo potenciālu. Kas pēdējos pārdesmit gadus ir bijusi kultūra Latvijā- iedvesmas un pašatjaunošanās avots atpūtas brīžiem, surogātmātes platforma, uz kuras rēķina veiksmīgi tiek izauklētas biznesa iespējas citiem? Trešais tēva dēls, kurš klīst pa pasauli, sijādams iedvesmu? Kultūra ir cieši saistīta ar tās radītājiem un nesējiem; vēl joprojām kultūra tiecas pēc neatkarības, savu finansiālo patstāvību meklējot tās atbalstītājos. Vai šā brīža Kultūrkapitāla fonda finansējuma piešķiršanas modeļi domāti vien snobiem, jeb tomēr caur tiem izdosies izlausties arī ne akadēmiski izglītotiem, pārsteidzošiem talantiem un tai pat laikā noturēties radošās industrijas kā biznesa formāta ietvaros, par to uzzināsim jau drīzumā.
Latvija alkst pēc Uzticības Granta radošajām industrijām
Tomēr, domāju, ne tikai kultūra, bet visa Latvijas radošā industrija kopumā alkst pēc vēl citiem finansējuma piešķiršanas modeļiem, jo uzrakstīt uzticami realizējamu biznesa projektu radoši pārsteidzošai idejai ir tik pat kā neiespējami dēļ skaudrās Latvijas kultūrvides un šo radošo industriju mainīgās iedabas. Cilvēkus kultūras pasākumi pievelk un tie paliek atmiņā dēļ tā, ka tajos ir izklaidējoši nepiespiesta un relaksējoša gaisotne – proti, īsti “nerullē” idejas, kurās uzspēlēti priecājās par to, kas sanācis. Iespējams, vairāk ir jāizvērš grantu mehānisms par jau padarītiem darbiem – ieraudzīji, atzini par labu esam, tad apbalvo ar kādu grantu finansējuma izteiksmē! Ja jau radošie indivīdi un to brigādes ir spējuši realizēt ko pārsteidzošu, atbalsti tos ar kādu UZTICĪBAS GRANTU. Tas vairāk rosinās konkrēto indivīdu radīt ko jaunu, tas ir arī atbalsts nepiespiestai gaisotnei. Tas ir mirklis lidojumam, nediriģēta iespēja samīļot kultūras radītāju.
Mazāk riska, vairāk jēgas, bet kāpēc tas tā nenotiek?
Un tiešām – visapkārt tiek skandināts, cik Latvijas kultūra ir pārbagāta notikumiem un patstāvīgi realizētām idejām, bet tai pat laikā kā radošo industriju reti kurš kultūru uztver nopietni. Radošie cilvēki lūdz finansējumu valdībai, stāv rindā kā Padomju laikos. Kā runā kino industrijas cilvēki, pat projektiem, kuri nestu peļņu, visai kūtri šis finansējums tiek piešķirts. Nepārejoši tiek nosodīti līdzekļu tēriņi pa labi un kreisi, bet kultūras cilvēks ir nabags, un tā arī nabags ir palicis. Tad varbūt ir laiks pienācis izvērtēt, ko Latvijas kultūras jomas pārstāvji sasnieguši saviem spēkiem, atalgot tos spējīgākos un pastimulēt cerīgākos?
Tas it tik vienkārši!
Lūk, pavisam vienkāršs organizatoriskais modelis, pēc kura varētu vadīties fondi un valsts kultūras industrijas menedžments: ieraudzīji labu un jau relaizētu projektu kultūras jomā, atzīmē kā iespējamo kandidātu profesionālo sasniegumu granta balvai. Radi kultūras finansējuma modeli, kura ietvaros grantam varētu pieteikties jau realizētu projektu komandas vai šos projektus grantam pieteikt to fani. Tā būtu pateicība ar atpakaļejošu datumu, kur neviens no finansējuma piešķīrējiem nerieskētu, jo grantu piešķirtu jau par padarītu darbu tā tālākajai attīstībai.
Par to, kā radošajām industrijām esošajos finansējuma modeļos ir veicies līdz šim
Savukārt, par to, kā ir veicies atsevišķām līdz šim atbalstītajām radošo brigāžu idejām, iespējams uzzināt retrospektīvā rakstā: Cik plaukstošas Rīgā ir bijušas radošās industrijas »
Kāpēc skatīties filmas online – internetā,- nevis kinoteātrī
🧐 Kur skatīties filmas – proti, vai doties uz kinoteātri, lai izvēlēto filmu noskatītos tur, vai arī šo filmu meklēt internetā, lai to skatītos kādā no online kinoteātriem, interneta TV vai filmu platformām tiešsaistē? Pie tam, kāpēc skatīties filmas internetā, ja tās var noskatīties kinoteātros? Tādi jautājumi var rasties ne vienam vien kino cienītājam pirms savas izvēles par labu kādai no iespējām.
Lai nosvērtos par labu vienai vai otrai izvēlei – skatīties filmas internetā vai klātienē Latvijas kinoteātros,- izvērtēsim mūsu kā kino baudītāju prioritātes. Piemēram, vai ir vērts atkārtoti doties uz kinoteātri, ja filma, ko vēlaties noskatīties, ir jau kādreiz redzēta? Varbūt filmu, ko vēlaties noskatīties, ik pa laikam rāda kādā no TV kanāliem. Un tādā gadījumā šo filmu reizēm varat skatīties atkārtoti tiešsaistē TV, vai arī noskatīties online TV arhīvā. Tomēr, iespējams, savu kā kino cienītāja baudījumu vēlaties pastiprināt ar iespaidiem, ko spēj sniegt vienīgi lielie kinoteātru ekrāni – it sevišķi jau tad, ja ir runa par filmām, kas balstītas uz iespaidīgiem kino kadriem. Tādas parasti mēdz būt asa sižeta filmas (piemēram, filmas par karu), trilleri un šausmenes, bet ne tikai – arī piedzīvojumu filmas u.c.. Un tādos gadījumos visticamāk izvēle varētu nosvērties par labu tam, lai ar iespaidiem bagāto filmu noskatītos Latvijas kinoteātros.
Kinoteātra apmeklējums var būt arī kā laba izklaide ne tikai skatoties filmas vienam, bet arī kopā ar draugiem un randiņā ar mīļoto cilvēku – it sevišķi jau tad, ja vēlaties izrauties no mājas rutīnas, vai arī kino apmeklējums kalpo kā jaunas iepazīšanas iemesls, piemēram, aklajā randiņā.
Lai gan teju vai nekas nelīdzinās kino baudījumam uz lielajiem ekrāniem kinoteātrī klātienē, tomēr reizēm citu ieteiktās populārākās un pat jaunākās filmas ir vērts vispirms atrast kādā no filmu platformām internetā, lai šīs filmas noskatoties kinoteātrī online, tā gūtu pirmos iespaidus. Pie tam, mūsdienu mājas kinozāles izsmalcinātiem kino baudītājiem varētu būt kā priekšroka tam, lai paliktu mājās skatīties mākslas filmas mājīgā gaisotnē, ērti iekārtojoties atpūtas krēslā. Nenoliedzami tieši diskrētums un māju sajūta var kļūt kā izšķirošais faktors tam, lai griba nosvērtos iecienītākās un jaunākās filmas skatīties, paliekot mājās.
Uzzini, kuras no filmām un kādā no interneta televīzijas platformām var skatīties online bez maksas vai kopā ar TV abonēšanu, vai arī iznomāt filmu nomā: * Megogo filmas » * Go3 filmas » * Tet cinema »
Kino mākslas un kultūras arheoloģija ‘2024
KINOTEĀTRIS ONLINE piedāvā leģendāras filmasLeģendāras filmas internetā – skatīties PSRS (Padomju) laikā radītās Mosfiļm mākslas filmas krievu valodā un ar subtitriem, legāli un oriģinālā kvalitātē online kinoteātrī bez maksas: dvēseliskais padomju kino drudzis »
Mosfiļm – tā ir viena no vecākajām un lielākajām kinostudijām bijušajā Padomju Savienībā. Mosfiļm kinostudija savas 90 gadu pastāvēšanas laikā ir producējusi vairāk kā 2500 pilnmetrāžas filmas. Šobrīd kinostudija Mosfiļm ir ieguvusi kinokoncerna statusu, kas spēj producēt vairāk kā simts filmas gadā. Kinostudijā Mosfiļm tiek filmētas ikviena žanra filmas. Lielākais vairākums Krievijas filmas, seriāli u.c. kinoprodukcija tiek radīta tieši Mosfiļm paspārnē
|
|
Neatradi, ko skatīties internetā?
Jaunākās filmas kinoteātros, meklē un skaties mākslas vai dokumentālo filmu piedāvājumu KINO AFIŠA + Latviešu mākslas filmas, ārzemju mākslas kino Baltijas un Krievijas filmas online kinoteātros šobrīd ![]() |
Atslēgvārdi: 2013 > attīstība > bizness > Brigāde > dizains > izglītība > jaunumi > konkurss > kultūra > māksla > mūzika > pasākumi > projekts > radošā industrija > vide > ziņas
Kino māksla, vide un kultūra »
Kultūras pasākumi un programmas 2024 / Kino & kultūras radošā industrija, filmas online