Radošā industrija '2018, pasākumi Rīgā un Latvijā kultūras ziņās

Kino un kultūras radošā industrija '2018

Kultūras ziņu apskati un filmas online kinoteātrī bez maksas, abonē interneta TV par zemāko cenu » radošās industrijas pasākumi & izklaides programma ziņās 2018 » kino māksla & kur skatīties filmas internetā // izziņai » radošā industrija: kopums, kam raksturīgs ne tikai radošs entuziasms, bet arī spēja pelnīt


 • Ziemassvētki - tirdziņi un pasākumi un programmasAKTUĀLI ŠOBRĪD:
  Latvijas simtgade »

   

  FILMAS UN SERIĀLI TIEŠSAISTĒ

  Populārākie seriāli Krievijā - skaties internetā, online kinoteātrī bez maksas

   

  DER ZINĀT: māksla var dziedināt un var arī postīt. Ļaujies tai, kura dziedina..

   

 • Dāvini dāvanas - kinorandiņš - kinoteātra apmeklējums diviem
 • Filmas internetā online kinoteātros bez maksas
 • Dāvini dāvanas - vīns, alus, siers un uzkodas / degustācijas
 • Biogrāfiskās mākslas filmas

  Biogrāfiskās mākslas filmas ir kino filmas, kuras uzņemtas pēc patiesiem notikumiem. Šāda veida kinodarbi ir lielisks materiāls, kā aizraujošā veidā iepazīt populāru personību, skandalozu notikumu vai vienkāršu cilvēku neticamos dzīvesstāstus. Uzzini vairāk par skatītāju visaugstāk novērtētajām filmām, kuras uzņemtas pēc patiesiem notikumiem: biogrāfisko filmu TOP's »
 • Kino industrijas jaunumi • Dāvini dāvanas - kinoteātra apmeklējums ģimenei

 • Shoppings kopā ar dizaineri

  Iepirkšanās kopā ar dizaineri palīdzēs jums neapjukt lielo iespēju priekšā mājokļa labiekārtošanā:
  * ieskaties cenrādī »
 • TAS VARĒTU TEVI INTERESĒT


  Ziemassvētki - dāvanas svētkos, pasākumi, izklaide un atpūta

  Darba kultūra – darba devēja un darba ņēmēja krustugunīs

  Publicēts | aprīlis 28, 2013 |

  Darba attiecības - darba devējs, darba ņēmējsUz cilvēka vēlmi strādāt tiek spekulēts daudz. Tomēr tver kā gribi, iztikas pelnīšana ir cieši saistīta ar ienākumiem. Topošajiem uzņēmējdarbības speciālistiem mēdz pajautāt: kāpēc jūs strādājiet? Vieni atbild, lai varētu skaisti dzīvot, citi- lai varētu nopelnīt iztiku. Bet patiesībā tas nozīmē – lai gūtu ienākumus un, pats galvenais, peļņu.

  Un iedomājieties šos izskolotos uzņēmējus tagad Darba devēju lomā. Viņi ir rūpīgi pārdomājuši un aprēķinājuši, cik un kādi būs izdevumi, un kāda varētu būt peļņa. Bet vai jūs ziniet, ka viena no visbiežāk pieļautajām kļūdām uzņēmēju biznesa plānos ir tas, ka ir piemirsts ierēķināt darbiniekiem saprātīgas algas?

  Vai tu kā darba ņēmējs rēķini līdzi darba devējam?

  Jā, tieši tāds ir jautājums – vai tu kā darba ņēmējs uzdrošinies rēķināt un izskaitļot savas izmaksas, rēķinot līdzi darba devējam? Tev par nopelnīto ir jānodrošina sev un ģimnei cilvēka cienīgi dzīves apstākļi, bet ko piedāvā tev potenciālais darba devējs?

  Neklusē – nav patīkami pirkt to uzņēmumu produkciju vai iepirkties lielveikalos, kuros necilvēcīgos apstākļos tiek nodarbināti cilvēki

  Latvijas praksē nav pieņemts darba sludinājumos pieminēt konkrētu atalgojumu, tas notiek visai reti. Parasti tie ir darba devēja vispārīgi, skaisti skanoši solījumi ar visai skaudru realitāti darba ņēmējam pēc tam. Tāpēc tev kā darba ņēmējam jāmācās- jāmācās uzdot tiešus, drošus un nekautrīgus darba devējam jautājumus.

  Darba ņēmējs pārdod, darba devējs – pērk

  Tev kā potenciālajam darba ņēmējam ir dots tikai mirklis, lai nokārtotu darba attiecību lietišķo pusi ar darba devēju. Tas ir laiks no pirmā kontakta ar potenciālo darba devēju, līdz darba līguma parakstīšanai. Reti kurš darba devējs, labas gribas vadīts, līdzjūtīgi dzīvos līdzi visām tavām vajadzībām pēc tam. Galu galā tās var kalpot par iemeslu jaunām prasībām attiecībā pret tevi.

  Mazo algu cilpā: lasīt rakstu »

  Nedomā, ka draudzīgais darba devēja tonis pārrunu laikā nozīmēs kādu īpašu labvēlību attiecībā pret tevi kā darba ņēmēju pēc tam, ja tiksi pieņemts darbā. Jā, darba devējam rūp, kā darba ņēmējs iejutīsies jaunajos darba apstākļos, izprotot uzņēmuma specifiku un veicamos pienākumus, jo tas ir uzņēmuma veiksmīgas darbības stūrakmens, tomēr darba intervijas laikā tiek noskaidrots, cik tu kā darba ņēmējs esi vērts un par kādu cenu tu to pārdod. Ir tikai šis darījums.

  Ne tikai darba ņēmējam ir vājās puses, arī darba devējam tādas ir

  lupaParasti darba ņēmējs par darba devēja kā uzņēmuma vājajām pusēm jeb specifiku, kā to dažbrīd mēdz saukt, uzzin tikai pēc pieņemšanas darbā, jo vērīgs darba devējs tās rūpīgi nomaskēs ar publisko attiecību stiprināšanas rīkiem. Bet pozitīvais moments tev kā darba ņēmējam ir tajā, ka vari uz šo nepilnību rēķina ar savām prasmēm izcelties, kas, patiesības labad jāsaka, nav viegli. Tomēr, ievācot ziņas un izpētot atsauksmes par uzņēmumu, jau iepriekš darba ņēmējs var nonākt pie ļoti vērtīgiem secinājumiem un pat piedāvājumiem darba devējam, kā uzlabot darba vidi konkrētajā uzņēmumā. Tā ir iespēja noskaidrot, vai spēsiet ar darba devēju saprasties, kas nav mazsvarīgi, arī nestandarta situācijās.

  Reiz kādā sesijā par darba attiecībām kāda kundze, pēc profesijas sekretāre, sūkstījās, ka esot laba darbiniece, uz darba interviju ieradusies noliktajā laikā un rūpīgi sagatavojusies nopietnai sarunai, bet darba devējs atļāvies pajokot, un kā viņš tādā lietišķā situācijā to varējis atļauties darīt! Noskatoties uz šo monologu no malas, secināju, lūk, izteikts piemērs, kurā varbūt pat neviļus, bet darba devējs jau sākumā pārliecinājās – šai kundzei ir atšķirīga vērtību izjūta un, visticamāk, viņiem būs grūti sastrādāties.

  Kāpēc darba devējs tieši tevi vēlas pieņemt darbā

  Šķiet, mīts par to, ka darba devējs pieņems darbā tikai dēļ tā, ka tev ir vajadzības pelnīt iztiku un rūpēties par kādu, ir apgāzts jau dažus gadus iepriekš, pateicoties personālatlases kompāniju rūpīgajiem centieniem izglītot darba ņēmēju. Ar šādu lozungu ejot pie darba devēja, darba ņēmējs riskē saņemt mazatalgota darba piedāvājumu, bet labāk atalgotā darbā var tikt noraidīts, jo savas vajadzības deklarē augstāk par uzņēmuma interesēm.


  Tomēr ir vēl kāds mīts, uz kuru vēl joprojām tiek spekulēts uz nebēdu. Darba ņēmējs iedomājas, ka gadījumā, ja viņš būs zinošākais, centīgākais un uzņēmīgākais savā jomā, visas priekšrocības saņemt darba devēja piedāvājumu būs viņa pusē. Taču tā nav. Jā, prasmes un zinības – tā ir ievērojama priekšrocība, tomēr vēl ir svarīgas tavas personīgās īpašības un raksturs. Reizēm tās ir iezīmes, kuras nekādi no tevis nav atkarīgas, vienkārši tu esi tāds dzimis, tava emocionālā pasaule un veids, kā tu apzināti un neapzināti spēj pārmīties savās emocijās un garīgajā saturā ar citiem, var būt noteicošais darba devēja gala izvēlē. Noskaties video!

  “Nedrīkst tērēt mūžu darbos, kas tevi būtībā neinteresē..” – Baiba Sipeniece

  Cik ļoti ir vērts censties autoritāra darba devēja labā

  Bieds, dēļ kura darba ņēmējs nokausē sevi un pēc tam jūtas labākajā gadījumā nelaimīgs, bet sliktākajā- jau fiziski nevesels,- ir darba devēja tieši un netieši draudi atlaist jebkuru, kurš nespēj iekļauties viņa prasībās. Tomēr šādos gadījumos der atsvaidzināt darba likuma zinības, kuras nav tik apjomīgas, lai tās neizstudētu – Ceļu satiksmes noteikumi ir apjomīgāki, bet tu taču autovadītāja tiesības iegūšanu neuzskati par nepārvaramu šķērsli, vai ne?

  Riskanta steiga ir apdraudējums darba ņēmēja spējai strādāt kvalitatīvi

  Un, proti, Latvijas Darba likumā ir minēts, ka darba devējs no darba ņēmēja var prasīt vien tik, cik no viņa ir taisnīgi sagaidāms. Līdzīgs darba ņēmēja aizsardzības mehānisms ir nosacījumi par veselībai drošiem, nekaitīgiem apstākļiem un darba vidi. Darba likumu ir vērts pārlasīt un arī iegaumēt, lai kaut vai pašapziņas līmenī to sev atgādinātu brīdī, kad darba devējs draud ar atlaišanu un sāk izvirzīt nesamērīgas prasības.

  Nepārcenties – strādā tik, cik no tevis taisnīgi būtu sagaidāms

  Nepārcensties un strādāt tik, cik no manis konkrētajā situācijā būtu taisnīgi sagaidāms. Tā ir iespēja ar personīgo lēnprātību izcīnīt cieņu un likt rēķināties darba devējam ar tevi kā cilvēku. Tieši šādā veidā attīstītākajās valstīs arodbiedrības ir panākušas cilvēka cienīgus nosacījumus darba ņēmējiem, un arī citviet lēnprātīgie Igauņi savā labklājībā ir apsteiguši citas Baltijas reģionā esošās postpadomju valstis. Apzinoties savu vērtību, arī es esmu varējis to atļauties – un, pārsteidzoši, bet neatceros tādus gadījumus, kuros galu galā pats darba devējs manu nosvērtību nebūtu atzinīgi novērtējis. Lai gan darba devēja burkšķēšana par to, ka gribās un vajag visu momentā padarīt, reizēm uzprasās uz sarkastiskām piezīmēm, tomēr tā ir labāk – līdz kamēr iemanto cieņu un izskolojies par savam darba devējam cienīgu sadarbības partneri (vai arī pamet to darbu, kurā tevi neciena).

  Der zināt:

  Darba strīdu gadījumā (ja tie ir pamatoti, pierādāmi un lieta nonāk tiesā) tu kā darba ņēmējs esi atbrīvots no jelkādiem tiesāšanās izdevumiem (izņemot, protams, sava advokāta pakalpojumus). Konsultācijas bez maksas sniedz Valsts Darba inspekcija. Citiem vārdiem izsakoties, darba devējam attiecībās ar izglītotu darba ņēmēju tiesiskie strīdi nesīs pārsvarā zaudējumus, un tie darba devējam nav, protams, izdevīgi.

  Kultūras dzīve Latvijā online retrospektīvā / notikumi & pasākumi + kino mākslas filmas, kuras ir vērts skatīties  Komentāri  Neatradi, ko skatīties internetā?
  Jaunākās filmas kinoteātros, meklē un skaties
  mākslas vai dokumentālo filmu piedāvājumu
  KINO AFIŠA

  + Latviešu mākslas filmas, ārzemju mākslas kino
  Baltijas un Krievijas filmas online kinoteātros šobrīd

  Latviešu, ārzemju un krievu filmas kinoteātros šobrīd

  Kino māksla, vide un kultūra »  Dāvini dāvanas - SPA komlekti skaistumkopšanai

  Kultūras pasākumi un programmas 2017 / Kino & kultūras radošā industrija, filmas online  • 
 • Redaktora sleja

  Saziņa, vide un kultūra- process ceļā uz izjūtām caur radīšanu, verbālu un materiālu saskarsmi. Tas ir arī vārdojums- vibrācijas, kas iemājo lietās. Tās nemēdz pagaist, bet gan ceļo un dzīvo pārmijās, tās iemājo formās, ko esam radījuši. Tās uzrunā mūs un sasaista ikdienu ar esību: uzzināt vairāk »

  Radošās industrijas ceļā uz biznesu caur jaunām izjūtām, mākslu un radīšanu:

  Ir vērts nodalīt divus atšķirīgus radošās industrijas veidus: radošo biznesa industriju no radošās kultūras industrijas. Protams, radošums izriet no kultūras, tomēr kultūra ne vienmēr pārtop par biznesu. Taču kultūra ir sponsoru iecienīts objekts, tā ir labs iedvesmas avots, arī biznesa reklāmas fons un mārketinga instruments. Līdz ar to, ja vārguļos kultūra, arī bizness kļūs robustāks un radoši nekulturālāks, tas pazemina arī sabiedrības komforta stāvokli.


 • 

  Latvijas Reitingi
  Kino un kultūras radošā industrija '2018 / filmas online
  Vērtējums: 4.3/5, izanalizējot 15287 apmeklējumus

  Top.LV
  KULTURASINDUSTRIJA.LV ir brīvprātīgi organizēts kino un kultūras radošās industrijas projekts, kurā nopublicētie materiāli var būt aizsargāti ar autortiesībām.
  Iepazīsties ar KULTURASINDUSTRIJA.LV autoru un iespējām kļūt par partneri, atbalstot šo radošās kultūras industrijas projektu: uzzini vairāk »

  KULTURASINDUSTRIJA.LV Ⓟ Uldis Altens