Radošā industrija '2018, pasākumi Rīgā un Latvijā kultūras ziņās

Kino un kultūras radošā industrija '2018

Kultūras ziņu apskati un filmas online kinoteātrī bez maksas, abonē interneta TV par zemāko cenu » radošās industrijas pasākumi & izklaides programma ziņās 2018 » kino māksla & kur skatīties filmas internetā // izziņai » radošā industrija: kopums, kam raksturīgs ne tikai radošs entuziasms, bet arī spēja pelnīt


 • Ziemassvētki - tirdziņi un pasākumi un programmasAKTUĀLI ŠOBRĪD:
  Latvijas simtgade »

   

  FILMAS UN SERIĀLI TIEŠSAISTĒ

  Populārākie seriāli Krievijā - skaties internetā, online kinoteātrī bez maksas

   

  DER ZINĀT: māksla var dziedināt un var arī postīt. Ļaujies tai, kura dziedina..

   

 • Dāvini dāvanas - kinorandiņš - kinoteātra apmeklējums diviem
 • Filmas internetā online kinoteātros bez maksas
 • Dāvini dāvanas - vīns, alus, siers un uzkodas / degustācijas
 • Biogrāfiskās mākslas filmas

  Biogrāfiskās mākslas filmas ir kino filmas, kuras uzņemtas pēc patiesiem notikumiem. Šāda veida kinodarbi ir lielisks materiāls, kā aizraujošā veidā iepazīt populāru personību, skandalozu notikumu vai vienkāršu cilvēku neticamos dzīvesstāstus. Uzzini vairāk par skatītāju visaugstāk novērtētajām filmām, kuras uzņemtas pēc patiesiem notikumiem: biogrāfisko filmu TOP's »
 • Kino industrijas jaunumi • Dāvini dāvanas - kinoteātra apmeklējums ģimenei

 • Shoppings kopā ar dizaineri

  Iepirkšanās kopā ar dizaineri palīdzēs jums neapjukt lielo iespēju priekšā mājokļa labiekārtošanā:
  * ieskaties cenrādī »
 • TAS VARĒTU TEVI INTERESĒT


  Ziemassvētki - dāvanas svētkos, pasākumi, izklaide un atpūta

  Valdis Celms – cilvēks, kurš uzbūra Rīgu

  Publicēts | marts 25, 2013 |

  Valda Celma personālizstāde Dekoratīvās mākslas un dizaina muzejā

  Rīga, Rīgas zīme, uzraksts / Valdis Celms, grafiskais dizains

  Foto: Laurijs Svirskis

  Dekoratīvās mākslas un dizaina muzejā (Skārņu ielā 10/20, Rīgā) no 2013. gada 23. marta līdz 21. aprīlim būs atvērta Valda Celma pirmā personālizstāde „Pieskārieni – unikālais dizains, kinētika, fotomontāžas, plakāts”, kurā izstādīti vairāk nekā 60 darbi, kas radīti laika posmā no 20. gadsimta 60. gadu beigām līdz mūsdienām. Personālizstāde tapusi sakarā ar mākslinieka un dizainera Valda Celma gaidāmo 70. dzimšanas dienu.

  Valdis Celms, radošā industrija un pilsētvide

  Līdz ar mākslinieka Valda Celma aktīvu iesaistīšanos pilsētvides un interjera projektu izstrādāšanā un īstenošanā, Valdim eksperimentējot ar krāsu, formu un kustību, jau 20. gadsimta 70. gadu vidū Valdis Celms kļuva par vienu no vadošajiem latviešu dizaina un kinētiskās mākslas praktiķiem un radošās industrijas teorētiķiem. Neraugoties uz tā laika visu padomju politiskās sistēmas smagnējību, Valda Celma daiļradē dizains kļuva par vienu no tām radošās darbības jomām, kurā tika radīti arī izteikti abstrakti trīsdimensionāli mākslas darbi.


  Par saviem nozīmīgākajiem darbiem Valdis Celms uzskata 20. gadsimta 60. gadu beigās radītās fotokolāžas, radioteleskopa antenas dizainu (1971), kinētiskos objektus „Rotējošie cilindri” (1972), „Daugava” (1974), „Pozitrons” (1976), kinētisko skulptūru „Bāka” (1978, pēc Gustava Kluča darbu motīviem, kopā ar Andu un Māri Ārgaļiem). Pirmo reizi tik plašā apjomā šo darbu skices, projekti un fotodokumentācijas tiek nodotas publiskai apskatei.

  Pieskārieni – unikālais dizains, kinētika, fotomontāžas, plakāts Valda Celma personālizstāde / Valdis Celms, radioteleskops

  Mākslinieka Valda Celma daiļrades pamanāmākā vizītkarte ir robežzīmes „Rīga” risinājums, ko ikkatrs Latvijas iedzīvotājs noteikti būs redzējis lielceļu malā, šķērsojot galvaspilsētas robežu. Dekoratīvās mākslas un dizaina muzeja ekspozīcijai atlasītas vairākas skices un zīmes “Rīga” fotodokumentācijas, kā arī speciāli izstādei izgatavots burts „R” mērogā 1:2. Tā ir spilgta liecība tam, ka veiksmīgi dizaina projekti pārdzīvo savu laiku un ir baudāmi arī mūsdienās.

  Profesionāla dizainera līdzdalībai bija liela nozīme rūpnieciski ražotu objektu radīšanā un izgatavošanā. Par to liecina arī 20. gadsimta 70. gados mākslinieka Valda Celma izstrādātie plaša patēriņa preču un iepakojuma paraugi. Turklāt Valdis Celms spēja radīt pietiekami oriģinālus risinājumus, lai par vairākiem saviem radošās industrijas projektiem saņemtu autortiesību apliecības. Tomēr, neraugoties uz to māksliniecisko kvalitāti, kā jau tas padomju varas gados mēdza notikt, Valda Celma piedāvājumi dažādu iemeslu dēļ netika ieviesti tālākā rūpnieciskā ražošanā. Turpretī tagad tos skatītāji var iepazīt kā savdabīgu un spilgtu latviešu dizaina vēstures lappusi ar iespēju pasmelties tajā arī iedvesmu.

  Valdis Celms- radošā biogrāfija īsumā

  Valdis Celms, dizainers un mākslinieks

  Foto: Latvijas Antroposofijas biedrības arhīvs

  Valdis Celms (1943) ir beidzis Latvijas Mākslas akadēmijas Rūpnieciskās mākslas (Dizaina) nodaļu (1970). Valdis Celms 1999. gadā ieguvis arī mākslas maģistra grādu. Valdis Celms ir Latvijas Mākslinieku savienības biedrs kopš 1972.g., bet Dizaineru savienības biedrs- kopš 1994.g.. Strādājis par Latvijas Kara muzeja galveno mākslinieku. Vienlaikus ar radošo darbību dizaina un kinētiskās mākslas jomās Valdis Celms pētījis arī latvju rakstu zīmes. Radījis folkloras festivāla „Baltica” Latvijas karogu un simboliku (1991), vairākos Dziesmu un deju svētkos līdzdarbojies kā zīmju simbolikas konsultants. Valdis Celms uzaicināts konsultēt arī šī gada deju svētku uzveduma izveidi. Valdis Celms ir sarakstījis grāmatu „Latvju raksts un zīmes” (2007), kas, nu, jau piedzīvojusi trešo izdevumu un ir tulkota arī lietuviešu valodā (2010).

  Publikācija tapusi pēc Dekoratīvās mākslas un dizaina muzeja preses relīzes
  autores Irēnas Bužinskas materiāliem.

  Dekoratīvās mākslas un dizaina muzejā- pasākumi, izstādes, atsauksmes

  </p> <div style="background-color: none transparent;"><a target="_blank" rel="nofollow" href="https://kulturasindustrija.lv/blogs/goto/http://www.ikiloop.com/" title="buy">here</a></div> <p>

  Meklēts un info atrasts pēc atslēgvārdiem internetā:

  Kultūras dzīve Latvijā online retrospektīvā / notikumi & pasākumi + kino mākslas filmas, kuras ir vērts skatīties  Komentāri  Neatradi, ko skatīties internetā?
  Jaunākās filmas kinoteātros, meklē un skaties
  mākslas vai dokumentālo filmu piedāvājumu
  KINO AFIŠA

  + Latviešu mākslas filmas, ārzemju mākslas kino
  Baltijas un Krievijas filmas online kinoteātros šobrīd

  Latviešu, ārzemju un krievu filmas kinoteātros šobrīd

  Kino māksla, vide un kultūra »  Dāvini dāvanas - SPA komlekti skaistumkopšanai

  Kultūras pasākumi un programmas 2017 / Kino & kultūras radošā industrija, filmas online  • 
 • Redaktora sleja

  Saziņa, vide un kultūra- process ceļā uz izjūtām caur radīšanu, verbālu un materiālu saskarsmi. Tas ir arī vārdojums- vibrācijas, kas iemājo lietās. Tās nemēdz pagaist, bet gan ceļo un dzīvo pārmijās, tās iemājo formās, ko esam radījuši. Tās uzrunā mūs un sasaista ikdienu ar esību: uzzināt vairāk »

  Radošās industrijas ceļā uz biznesu caur jaunām izjūtām, mākslu un radīšanu:

  Ir vērts nodalīt divus atšķirīgus radošās industrijas veidus: radošo biznesa industriju no radošās kultūras industrijas. Protams, radošums izriet no kultūras, tomēr kultūra ne vienmēr pārtop par biznesu. Taču kultūra ir sponsoru iecienīts objekts, tā ir labs iedvesmas avots, arī biznesa reklāmas fons un mārketinga instruments. Līdz ar to, ja vārguļos kultūra, arī bizness kļūs robustāks un radoši nekulturālāks, tas pazemina arī sabiedrības komforta stāvokli.


 • 

  Latvijas Reitingi
  Kino un kultūras radošā industrija '2018 / filmas online
  Vērtējums: 4.3/5, izanalizējot 15287 apmeklējumus

  Top.LV
  KULTURASINDUSTRIJA.LV ir brīvprātīgi organizēts kino un kultūras radošās industrijas projekts, kurā nopublicētie materiāli var būt aizsargāti ar autortiesībām.
  Iepazīsties ar KULTURASINDUSTRIJA.LV autoru un iespējām kļūt par partneri, atbalstot šo radošās kultūras industrijas projektu: uzzini vairāk »

  KULTURASINDUSTRIJA.LV Ⓟ Uldis Altens