Radošā industrija '2018, pasākumi Rīgā un Latvijā kultūras ziņās

Kino un kultūras radošā industrija '2018

Kultūras ziņu apskati un filmas online kinoteātrī bez maksas, abonē interneta TV par zemāko cenu » radošās industrijas pasākumi & izklaides programma ziņās 2018 » kino māksla & kur skatīties filmas internetā // izziņai » radošā industrija: kopums, kam raksturīgs ne tikai radošs entuziasms, bet arī spēja pelnīt


 • Ziemassvētki - tirdziņi un pasākumi un programmasAKTUĀLI ŠOBRĪD:
  Latvijas simtgade »

   

  FILMAS UN SERIĀLI TIEŠSAISTĒ

  Populārākie seriāli Krievijā - skaties internetā, online kinoteātrī bez maksas

   

  DER ZINĀT: māksla var dziedināt un var arī postīt. Ļaujies tai, kura dziedina..

   

 • Dāvini dāvanas - kinorandiņš - kinoteātra apmeklējums diviem
 • Filmas internetā online kinoteātros bez maksas
 • Dāvini dāvanas - vīns, alus, siers un uzkodas / degustācijas
 • Biogrāfiskās mākslas filmas

  Biogrāfiskās mākslas filmas ir kino filmas, kuras uzņemtas pēc patiesiem notikumiem. Šāda veida kinodarbi ir lielisks materiāls, kā aizraujošā veidā iepazīt populāru personību, skandalozu notikumu vai vienkāršu cilvēku neticamos dzīvesstāstus. Uzzini vairāk par skatītāju visaugstāk novērtētajām filmām, kuras uzņemtas pēc patiesiem notikumiem: biogrāfisko filmu TOP's »
 • Kino industrijas jaunumi • Dāvini dāvanas - kinoteātra apmeklējums ģimenei

 • Shoppings kopā ar dizaineri

  Iepirkšanās kopā ar dizaineri palīdzēs jums neapjukt lielo iespēju priekšā mājokļa labiekārtošanā:
  * ieskaties cenrādī »
 • TAS VARĒTU TEVI INTERESĒT


  Ziemassvētki - dāvanas svētkos, pasākumi, izklaide un atpūta

  Pastaiga ‘2012 » tiek pieprasīta Roberta Ķīļa demisija

  Publicēts | novembris 22, 2012 |

  Akcija Pastaiga '2012 / Latvijas mākslas akadēmija / prasība Roberta Ķīļa demisijaiPulcēšanās akcijai Pastaiga ‘2012 Latvijas Mākslas akadēmijas pagalmā plkst. 11.00 » apzinoties mākslas augstskolu misiju un augstākās izglītības izšķirošo nozīmi Latvijas valsts veidošanā, kā arī vēloties atgādināt par sabiedrības un mākslas nozares pārstāvju būtisko lomu augstākās izglītības jautājumu risināšanā, 23. novembrī Latvijas Mākslas augstskolu asociācija rīko akciju „Pastaiga 2012”.

  Akcijas Pastaiga ‘2012 ietvaros LR Izglītības ministram Robertam Ķīlim tiks izteikta neuzticība un iesniegts trīs Latvijas mākslas augstskolu Senātu sēdes atbilstošs paziņojums ar prasību LR Izglītības ministram demisionēt, uzskatot, ka Roberts Ķīlis ar savu darbību ir nomelnojis visu Latvijas augstāko izglītību.

  2012. gada 14. novembrī Latvijas Kara muzejā notika apvienotā Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas Senāta, Latvijas Kultūras akadēmijas Senāta un Latvijas Mākslas akadēmijas Senāta sēde, kurā tapa īpašs Latvijas Mākslas augstskolu asociācijas paziņojums.
   

  Mācību spēki un ierastā iekārta nepadodas

  Kā viens no prasības iemesliem Roberta Ķīļa demisijai tiek minēts pretrunīgi izvēlētais Latvijas augstākās izglītības studiju programmu reitings, kurā daudzas studiju programmas tika klasificētas kā nekonkurētspējīgas. Te gan jāsaka, ka Latvijas Mākslas akadēmija nav nepilnvērtīgo studiju programmu sarakstā, jo ieguvusi vienu no augstākajiem kvalitātēs vērtējumiem: augstākās izglītības izvērtējums Latvijā »

  Savukārt, uzsākto reformu atbalstītāji, uzskatot, ka Roberts Ķīlis ir pirmais izglītības un zinātnes ministrs, kurš pēdējo 20 gadu laikā uzdrošinājies kardināli mainīt stagnējošu sistēmu, Latvijas izglītības un zinātnes ministrijas uzsākto reformu atbalstam ir izveidojuši interneta vietni www.gudratauta.lv ,kurā ikviens tiek aicināts paust savu atbalstu nepieciešamajām reformām un Robertam Ķīlim, autorizējoties ar sociālo pasi.

  Latvijas Mākslas augstskolu asociācija uzskata, ka Latvijas augstākās izglītības politikas jomā šobrīd ir iestājusies krīze, kura jau dažu mēnešu laikā var pāraugt katastrofā. Un, ņemot vērā to, ka Latvijas studentu asociācijas, Latvijas Rektoru padomes, Latvijas augstskolu senātu un studējošo pašpārvalžu paustais viedoklis joprojām kaut kādā mērā tiek ignorēts, akcijas „Pastaiga 2012” laikā ir paredzēts apstaigāt Latvijas Republikas varas centrus– Latvijas Republikas Ministru kabinetu un Latvijas Republikas Saeimu,– tiem iesniedzot trīs Latvijas Mākslas augstskolu apvienotās Senātu sēdes kopējo paziņojumu un vienlaikus atgādinot par visu labas gribas politiķu un valdību veidojošo partiju kopējo atbildību, veidojot Latvijas augstākās izglītības nākotni.


  jaut-zime

  Retorika:
  Protests protesta pēc? Vai tiešām LMA prof. Aigars Bikše ir sapratis “kas”, “par ko” un “kāpēc”, jeb tikai parodē LMA aicinājumu? Sk. video!

  Īsumā: kas teikts Latvijas Mākslas augstskolu asociācijas paziņojumā

  Apzinoties Latvijas mākslas augstskolu atbildību nacionālās valsts kultūras un valodas saglabāšanā, apzinoties kultūras un mākslas būtisko lomu nacionālās identitātes saglabāšanā, apzinoties augstākās izglītības izšķirošo nozīmi Latvijas valsts veidošanā, trīs mākslas augstskolu- Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas, Latvijas Kultūras akadēmijas un Latvijas Mākslas akadēmijas,- kuru dibināšana un liktenis ir saistīts ar Latvijas valsti, senātu locekļi aicina veikt tādas pārmaiņas Latvijas Republikas augstākajā izglītībā, kuras nodrošinātu Latvijas valsts, valodas, nacionālās identitātes, kultūras un mākslas saglabāšanu un attīstību.*

  Pārmaiņām būtu jāveicina Latvijas Republikas augstākās izglītības sistēmas modernizācija, iekļaujoties Eiropas augstākās izglītības telpā un pārvarot visus šķēršļus, kuri traucē mākslas, kultūras un radošo industriju augstākās izglītības īstenošanu visos augstākās izglītības līmeņos, nodrošinot augstākās izglītības, radoši mākslinieciskās darbības un pētniecības ciešu sasaisti. Tām būtu jānodrošina publiskā finansējuma palielināšana tādā apjomā, kas atbilstu Latvijas Republikas starptautiskajām saistībām, kuras Latvija ir uzņēmusies un kas ļautu Latvijai sasniegt Eiropas Savienības izaugsmes stratēģijas „Eiropa 2020” noteiktos mērķus.

  Paziņojumā teikts, ka šo trīs Latvijas mākslas augstskolas Senātu locekļu skatījumā LR Izglītības un zinātnes ministra Roberta Ķīļa līdzšinējā darbība liecina par nespēju un nevēlēšanos īstenot iepriekš minētos mērķus. Senāta locekļi, norādot uz, viņuprāt, Izglītības un zinātnes ministra Roberta Ķīļa haotisko darbību, augstākās izglītības reformu plāna trūkumu un nevēlēšanos veidot dialogu ar augstskolām un studējošajiem, izsaka Izglītības un zinātnes ministram Robertam Ķīlim neuzticību un pieprasa ministra Roberta Ķīļa demisiju.

  Kā Roberta Ķīļa nespējai īstenot pienācīgu Latvijas augstākās izglītības politiku tiek norādīti sekojoši iemesli:

  • ministrs ir pārkāpis Latvijas Republikas Satversmi, diskreditēdams latviešu valodu kā nespējīgu darboties visos valsts pastāvēšanas līmeņos;
  • ministrs ir nomelnojis visu Latvijas augstāko izglītību, publiski pauzdams apgalvojumu: Latvijā ir tik sliktas augstskolas, ka labāk iet uz profesionāli tehniskajām skolām;
  • ministrs ir atbildīgs par pretrunīgi, patvaļīgi un kļūdaini īstenoto „alternatīvo” studiju programmu izvērtējumu un ar to saistīto tā saucamo reitingu;
  • ministrs ar saviem autoritārajiem lēmumiem iedibina demokrātiskai valsts pārvaldei svešu politisko lēmumu pieņemšanas praksi.
  • ministra izvēlētā provokāciju un dialoga partnera diskreditēšanas metode neveido komunikāciju ar nozari un nekalpo par platformu nozares attīstībai.

  Tai pat laikā Senātu sēdes paziņojumā teikts, ka Latvijas Mākslas augstskolas apzinās: Latvijas augstākās izglītības sistēmā ir nepieciešamas kvalitatīvas izmaiņas studentu interesēs.

  * Ar visu šī paziņojuma saturu varat iepazīties šeit: Senātu sēdes paziņojums »

  Kultūras dzīve Latvijā online retrospektīvā / notikumi & pasākumi + kino mākslas filmas, kuras ir vērts skatīties  Komentāri  Neatradi, ko skatīties internetā?
  Jaunākās filmas kinoteātros, meklē un skaties
  mākslas vai dokumentālo filmu piedāvājumu
  KINO AFIŠA

  + Latviešu mākslas filmas, ārzemju mākslas kino
  Baltijas un Krievijas filmas online kinoteātros šobrīd

  Latviešu, ārzemju un krievu filmas kinoteātros šobrīd

  Kino māksla, vide un kultūra »  Dāvini dāvanas - SPA komlekti skaistumkopšanai

  Kultūras pasākumi un programmas 2017 / Kino & kultūras radošā industrija, filmas online  • 
 • Redaktora sleja

  Saziņa, vide un kultūra- process ceļā uz izjūtām caur radīšanu, verbālu un materiālu saskarsmi. Tas ir arī vārdojums- vibrācijas, kas iemājo lietās. Tās nemēdz pagaist, bet gan ceļo un dzīvo pārmijās, tās iemājo formās, ko esam radījuši. Tās uzrunā mūs un sasaista ikdienu ar esību: uzzināt vairāk »

  Radošās industrijas ceļā uz biznesu caur jaunām izjūtām, mākslu un radīšanu:

  Ir vērts nodalīt divus atšķirīgus radošās industrijas veidus: radošo biznesa industriju no radošās kultūras industrijas. Protams, radošums izriet no kultūras, tomēr kultūra ne vienmēr pārtop par biznesu. Taču kultūra ir sponsoru iecienīts objekts, tā ir labs iedvesmas avots, arī biznesa reklāmas fons un mārketinga instruments. Līdz ar to, ja vārguļos kultūra, arī bizness kļūs robustāks un radoši nekulturālāks, tas pazemina arī sabiedrības komforta stāvokli.


 • 

  Latvijas Reitingi
  Kino un kultūras radošā industrija '2018 / filmas online
  Vērtējums: 4.3/5, izanalizējot 15287 apmeklējumus

  Top.LV
  KULTURASINDUSTRIJA.LV ir brīvprātīgi organizēts kino un kultūras radošās industrijas projekts, kurā nopublicētie materiāli var būt aizsargāti ar autortiesībām.
  Iepazīsties ar KULTURASINDUSTRIJA.LV autoru un iespējām kļūt par partneri, atbalstot šo radošās kultūras industrijas projektu: uzzini vairāk »

  KULTURASINDUSTRIJA.LV Ⓟ Uldis Altens