Radošā industrija '2018, pasākumi Rīgā un Latvijā kultūras ziņās

Kino un kultūras radošā industrija '2018

Kultūras ziņu apskati un filmas online kinoteātrī bez maksas, abonē interneta TV par zemāko cenu » radošās industrijas pasākumi & izklaides programma ziņās 2018 » kino māksla & kur skatīties filmas internetā // izziņai » radošā industrija: kopums, kam raksturīgs ne tikai radošs entuziasms, bet arī spēja pelnīt


 • Ziemassvētki - tirdziņi un pasākumi un programmasAKTUĀLI ŠOBRĪD:
  Latvijas simtgade »

   

  FILMAS UN SERIĀLI TIEŠSAISTĒ

  Populārākie seriāli Krievijā - skaties internetā, online kinoteātrī bez maksas

   

  DER ZINĀT: māksla var dziedināt un var arī postīt. Ļaujies tai, kura dziedina..

   

 • Dāvini dāvanas - kinorandiņš - kinoteātra apmeklējums diviem
 • Filmas internetā online kinoteātros bez maksas
 • Dāvini dāvanas - vīns, alus, siers un uzkodas / degustācijas
 • Biogrāfiskās mākslas filmas

  Biogrāfiskās mākslas filmas ir kino filmas, kuras uzņemtas pēc patiesiem notikumiem. Šāda veida kinodarbi ir lielisks materiāls, kā aizraujošā veidā iepazīt populāru personību, skandalozu notikumu vai vienkāršu cilvēku neticamos dzīvesstāstus. Uzzini vairāk par skatītāju visaugstāk novērtētajām filmām, kuras uzņemtas pēc patiesiem notikumiem: biogrāfisko filmu TOP's »
 • Kino industrijas jaunumi • Dāvini dāvanas - kinoteātra apmeklējums ģimenei

 • Shoppings kopā ar dizaineri

  Iepirkšanās kopā ar dizaineri palīdzēs jums neapjukt lielo iespēju priekšā mājokļa labiekārtošanā:
  * ieskaties cenrādī »
 • TAS VARĒTU TEVI INTERESĒT


  Ziemassvētki - dāvanas svētkos, pasākumi, izklaide un atpūta

  Kas patiesībā saņem atlīdzību par mazpazīstamu autordarbu publisko izmantošanu

  Publicēts | marts 4, 2013 |

  Mūzika biznesam, fona mūzika, autori, producenti, izpildītāji kafejnīcām, bāriem, restorāniemSekojot līdzi autortiesību jautājumu attīstībai un licencēšanas skandāliem par autordarbu publisko atskaņošanu fona mūzikai (tā saucamās radio klausīšanās licences), radās jautājums, ar kuru vērsos AKKA LAA:

  – ja ir vēlme atskaņot ierakstītu no CD vai radio mūziku kafejnīcā, izstāžu zālē vai tml. publiskā vietā, ir jāmaksā par licenci, bet vai pastāv kāds matemātisks algoritms, kas palīdz izskaitļot to, kā lai mans maksājums nonāk konkrēti pie to skaņdarbu autoriem, kuru ierakstus es esmu izvēlējies atskaņot fona mūzikai publiski?

  Kāpēc tāds jautājums:

  Iespējams, Tu radi mūziku, kuru nevarētu attiecināt pie populārās mūzikas un kuru daudzi neklausās ikdienā. Iespējams, Tev kā pasākumu organizētājam pašam interesē šāda veida specifiska mūzika un ir vēlme to atskaņot kādā specifiskā pasākumā vai ikdienā kādā specifiskā veikaliņā/kafejnīcā. Ja Tu maksā par licenci specifiska stila mūzikas no CD vai interneta radio atskaņošanai, bet šī samaksātā naudiņa tiek iemesta kopējā katlā, kas nespēj identificēt, kādi un cik daudz tieši autordarbi tiek izmantoti, tos publiski atskaņojot no CD vai specifiskiem interneta radio un citiem resursiem, tad tādā autoratlīdzības sadales mehānismā, no kura pārsvarā barojās populārās mūzikas zvaigznes (intuitīva publiskā sadale, kas pakārtota % reģistrēto autordarbu izmantošanas kvantitātei), kam jau tā ir gana, ir būtiskas nepilnības.

  Lielāko AKKA LAA ienākumu daļu no 2013.g. februārī autoriem izmaksātās summas veido 2009.gadā nepieprasītās atlīdzības sadale par svešu- ar šo atlīdzību saņēmušajiem autoriem nesaistītu,- autoru darbu izmantošanu. Vai tas nozīmē to, ka patiesībā AKKA LAA sadala svešu autoru ienākumus starp šajā organizācijā reģistrētiem autoriem un ārzemju autordarbu pārstāvjiem?

  Vai mazpazīstamu autoru vietā atlīdzību patiesībā saņem Maikla Džeksona mantinieki?

  Un, piemēram, ja Tu CD ierakstā publiska pasākuma fonā atskaņo ne tikai draugu radītos autordarbus, bet arī kādu skaņdarabu no, piem., www.soundcloud.com u.tml. vietnēs nopublicētajiem gabaliem, kuras piedāvā bez maksas arī publiski izmantot šos, visticamāk, daudzos gadījumos autortiesību organizācijās vēl nereģistrēto autoru darbus, tad kāpēc lai šī summa, ko Tu, autortiesību kolektīvās pārvaldības organizācijā pērkot licenci, samaksā faktiski par abstraktu autordarbu izmantošanu, nonāktu pie citiem- ar šo konkrēto autoru darbu izmantošanu nesaistītiem,- autoriem? Tomēr tas ir iespējams.

  Kāpēc tas būtu aktuāli:

  Tieši pēdējos gados ne tikai mūzikas, bet arī citu (piem., vizuālo) autordarbu radīšana un attīstība ieguvusi specifisku raksturu, kurā robežas starp profesionālo un autodidaktisko jeb no amatieriskā izejošo autordarbu pakāpeniski noārdās. Daudzi autori vēl neapzinās savu darbu potenciālu, jo šie darbi ir radīti it kā starp citu un aizpildot brīvo laiku, bet, ja arī apzinās, tad saprot, ar jau popularitāti iemantojušjiem autordarbiem tiem nesacensties (un vai vajag?). Tieši tāpēc būtu aktuāli šos daudzsološos bet mazpazīstamos un it kā no nekurienes radušos indivīdus neapbižot bet gan radīt tiem labvēlīgu augsni izaugsmei.

  Domāju, tāda tendence pastāv:

  Pasākumu organizētāji un uzņēmēji, kuri vēlas radīt īpašu gaisotni, bet nevar atļauties uzaicināt konkrētus māksliniekus, izvēlas fonā atskaņot specifisku mūziku. Un viens no veidiem ir uzmeklēt kādu specifiska stila mūzikas CD vai atbilstošus resursus internetā (piem., specifisku interneta radio vai tml..) un šo mūziku atskaņot fonā, nepieaicinot pat dīdžeju. Un kāpēc gan lai par šo darbu izmantošanu atlīdzību netieši saņemtu, piemēram, Madonna vai Maikla Džeksona mantinieki, kuru mūzika varbūt ir populāra, bet ar šiem daudziem mazpazīstamu autoru darbu izmantošanas gadījumiem nav saistīta. Pēc aizvadīto gadu datiem vidēji ap 70% no Latvijā iekasētajām autoratlīdzībām tiek pārskaitītas uz ārzemēm. Attiecīgi arī licenču maksājumi un ar autortiesību nodevu aplikto datu nesēju maksājumi, domāju, tiek dalīti līdzvērtīgās proporcijās.

  Atbild Ināra Dombrovska, AKKA/LAA Muzikālo darbu nodaļas vadītāja

  AKKA LAA / Ināra Dombrovska par fona mūziku / licence, licencēšana, autoru tiesības un atlīdzībaŠī ir tā sauktā „fona mūzika” – par ko jautājāt. AKKA LAA izsniedz vispārējo licenci, t.i., darbu izmantotāji iegūst tiesības atskaņot jebkuru darbu ar jebkuras ierīces vai procesa starpniecību – radioprogrammas, Tv programmas, kabeļtelevīzijas, CD, vinila plates, internets u.c.. No „fona mūzikas” atskaņotājiem izmantoto darbu uzskaitījuma iesniegšana netiek prasīta, jo kafejnīcu, veikalu, frizētavu, peldbaseinu un taml. vietu īpašnieki gluži vienkārši nevar zināt darbu nosaukumus, kurus raida konkrētā radio, TV programma. Tomēr, ja kāds „fona mūzikas” izmantotājs var iesniegt izmantoto darbu uzskaitījumu, AKKA LAA, protams, sadali veic saskaņā ar iesniegto programmu.

  Tātad ir iespējams iesniegt izmantoto darbu uzskaitījumu, norādot darba nosaukumu oriģinālvalodā un komponista vārdu. Veidlapa „Programmas paziņojums” ir pieejama elektroniski www.akka-laa.lv , informāciju var iesūtīt arī elektroniski, norādot licenciāta vārdu vai licences numuru.

  3 gadus AKKA LAA pietaupa atlīdzību tiem autoriem, kas vēl nav atsaukušies kā tiesību īpašnieki

  Patlaban Autortiesību likumā ir noteikta kārtība, ka autoru mantiskās tiesības attiecība uz izmantojumu publiskā izpildījumā veikalos, kafejnīcās un taml. vietās tiek administrētas tikai kolektīvi – tas nozīmē,ka darbu izmantotājs saņem vienu licenci autoru mantisko tiesību organizācijā un iegūst iespēju izmantot neierobežotu muzikālo repertuāru. Šāda kārtība ir loģiska, ņemot vērā, ka viena muzikālā darba ilgums ir 3-5 minūtes un katram darbam vidēji ir 2-4 tiesību īpašnieki – neviens darbu izmantotājs praktiski nespēj iegūt individuālas licences jeb atļaujas no visiem tiesību īpašniekiem. Savukārt tie tiesību īpašnieki, kas nav ar tiešajiem līgumiem pilnvarojuši autoru organizācijas, var saņemt sev pienākošos autoratlīdzību 3 gadus.

  Autortiesībās netiek ņemts vērā profesionālisms, tautība, nopelni, vecums – pilnīgi visi darbi tiek aizsargāti vienādi. Parasti jaunie autori par savām tiesībām aktīvi sāk interesēties brīdī, kad darbus sāk atskaņot radio, TV.

  AKKA LAA veic kontrolnoklausīšanos

  Viens no AKKA LAA mērķiem ir precīza iekasētās autoratlīdzības sadale, un izmantoto darbu uzskaitījuma jeb programmas paziņojuma iesniegšana ir obligāts darbu izmantotāju pienākums visos gadījumos, kad autoru darbus izpilda izpildītājmākslinieki. Attiecīgi autoratlīdzības sadale tiek veikta programmā uzrādīto darbu tiesību īpašniekiem. AKKA LAA darbinieki veic arī kontrolnoklausīšanos, apmeklējot koncertus u.taml. pasākumus, un salīdzina iesniegtos programmu paziņojumus ar faktisko izmantojuma apjomu.

  AKKA/LAA ziņas: autoru atlīdzība

  Šī gada februārī autoriem izmaksāti 40 335.73 lati

  AKKA LAA atlīdzība autoriem / 2013.g. februāris
  Lielāko autoru ienākumu daļu no šīs summas veido 2009.gadā nepieprasītās atlīdzības sadale. Nenoskaidroto atlīdzību veido atlīdzība par publiskā izpildījumā izmantotajiem darbiem, kuru izmantojumam AKKA LAA saskaņā ar Autortiesību likumu ir obligāti jāizsniedz licence arī tad, ja autori nav slēguši līgumu ar biedrību. Lai katrs autors, kura darbi šādi izmantoti, saņemtu sev pienākošos atlīdzību, viņam nav pienākums slēgt līgumu ar AKKA LAA, taču nepieciešami personas dati, lai varētu izmaksāt viņam pienākošos atlīdzību. Ja atlīdzība nav pieprasīta trīs gadus, saskaņā ar Autortiesību likumu tā tiek sadalīta pārējiem autoriem.

  AKKA LAA autoriem lūdz informēt savus kolēģus
  – autorus, kurus gaida atlīdzība! Ar sarakstu var iepazīties: šeit »

  Otra lielākā summa ir autoru atlīdzība no Latvijas teātriem:
  par lugām, to tulkojumiem, mūziku, filmu fragmentiem, vizuālo darbu reprodukcijām, kas izmantoti teātra iestudējumos šī gada janvāri.

  Šomēnes izmaksāta arī atlīdzība par dzeju, prozu, dramaturģiju, kas izmantoti 2012.gada pirmajā pusē Latvijas Radio, kā arī vairākas mazākas summas – par vizuālo darbu izmantojumu žurnālos, laikrakstos, grāmatās; par izdevniecību publicētajiem literārajiem darbiem; par audiovizuālo darbu izmantojumu un dramatisko darbu reproducēšanu.

  AKKA LAA autori, autortiesības- jaunākās ziņas internetā  Kultūras dzīve Latvijā online retrospektīvā / notikumi & pasākumi + kino mākslas filmas, kuras ir vērts skatīties  Komentāri  Neatradi, ko skatīties internetā?
  Jaunākās filmas kinoteātros, meklē un skaties
  mākslas vai dokumentālo filmu piedāvājumu
  KINO AFIŠA

  + Latviešu mākslas filmas, ārzemju mākslas kino
  Baltijas un Krievijas filmas online kinoteātros šobrīd

  Latviešu, ārzemju un krievu filmas kinoteātros šobrīd

  Kino māksla, vide un kultūra »  Dāvini dāvanas - SPA komlekti skaistumkopšanai

  Kultūras pasākumi un programmas 2017 / Kino & kultūras radošā industrija, filmas online  • 
 • Redaktora sleja

  Saziņa, vide un kultūra- process ceļā uz izjūtām caur radīšanu, verbālu un materiālu saskarsmi. Tas ir arī vārdojums- vibrācijas, kas iemājo lietās. Tās nemēdz pagaist, bet gan ceļo un dzīvo pārmijās, tās iemājo formās, ko esam radījuši. Tās uzrunā mūs un sasaista ikdienu ar esību: uzzināt vairāk »

  Radošās industrijas ceļā uz biznesu caur jaunām izjūtām, mākslu un radīšanu:

  Ir vērts nodalīt divus atšķirīgus radošās industrijas veidus: radošo biznesa industriju no radošās kultūras industrijas. Protams, radošums izriet no kultūras, tomēr kultūra ne vienmēr pārtop par biznesu. Taču kultūra ir sponsoru iecienīts objekts, tā ir labs iedvesmas avots, arī biznesa reklāmas fons un mārketinga instruments. Līdz ar to, ja vārguļos kultūra, arī bizness kļūs robustāks un radoši nekulturālāks, tas pazemina arī sabiedrības komforta stāvokli.


 • 

  Latvijas Reitingi
  Kino un kultūras radošā industrija '2018 / filmas online
  Vērtējums: 4.3/5, izanalizējot 15287 apmeklējumus

  Top.LV
  KULTURASINDUSTRIJA.LV ir brīvprātīgi organizēts kino un kultūras radošās industrijas projekts, kurā nopublicētie materiāli var būt aizsargāti ar autortiesībām.
  Iepazīsties ar KULTURASINDUSTRIJA.LV autoru un iespējām kļūt par partneri, atbalstot šo radošās kultūras industrijas projektu: uzzini vairāk »

  KULTURASINDUSTRIJA.LV Ⓟ Uldis Altens