Radošā industrija '2018, pasākumi Rīgā un Latvijā kultūras ziņās

Kino un kultūras radošā industrija '2018

Kultūras ziņu apskati un filmas online kinoteātrī bez maksas, abonē interneta TV par zemāko cenu » radošās industrijas pasākumi & izklaides programma ziņās 2018 » kino māksla & kur skatīties filmas internetā // izziņai » radošā industrija: kopums, kam raksturīgs ne tikai radošs entuziasms, bet arī spēja pelnīt


 • Ziemassvētki - tirdziņi un pasākumi un programmasAKTUĀLI ŠOBRĪD:
  Latvijas simtgade »

   

  FILMAS UN SERIĀLI TIEŠSAISTĒ

  Populārākie seriāli Krievijā - skaties internetā, online kinoteātrī bez maksas

   

  DER ZINĀT: māksla var dziedināt un var arī postīt. Ļaujies tai, kura dziedina..

   

 • Dāvini dāvanas - kinorandiņš - kinoteātra apmeklējums diviem
 • Filmas internetā online kinoteātros bez maksas
 • Dāvini dāvanas - vīns, alus, siers un uzkodas / degustācijas
 • Biogrāfiskās mākslas filmas

  Biogrāfiskās mākslas filmas ir kino filmas, kuras uzņemtas pēc patiesiem notikumiem. Šāda veida kinodarbi ir lielisks materiāls, kā aizraujošā veidā iepazīt populāru personību, skandalozu notikumu vai vienkāršu cilvēku neticamos dzīvesstāstus. Uzzini vairāk par skatītāju visaugstāk novērtētajām filmām, kuras uzņemtas pēc patiesiem notikumiem: biogrāfisko filmu TOP's »
 • Kino industrijas jaunumi • Dāvini dāvanas - kinoteātra apmeklējums ģimenei

 • Shoppings kopā ar dizaineri

  Iepirkšanās kopā ar dizaineri palīdzēs jums neapjukt lielo iespēju priekšā mājokļa labiekārtošanā:
  * ieskaties cenrādī »
 • TAS VARĒTU TEVI INTERESĒT


  Ziemassvētki - dāvanas svētkos, pasākumi, izklaide un atpūta

  Vai depresiju var apiet ar līkumu?

  Publicēts | oktobris 7, 2012 |

  Kultūrvide: depresijaDakterītim iestājās depresija, tas nespēja panākt, lai Sprīdītis nebēgtu uz ārzemēm prom no savām problēmām Latvijā un pats atzītos, ka tam vienkārši ir depresija, vai tā mēs tagad domājam? Lai pievērstu uzmanību psihiskās veselības videi un nozīmei, Pasaules Veselības organizācija katru gadu 10.oktobrī aicina atzīmēt Pasaules psihiskās veselības dienu arī Latvijā. Šogad īpaša nozīme tiek iedalīta tieši depresijas problēmām sabiedrībā.

  Latvijā Pasaules psihiskās veselības dienu atzīmēt būtu īpaši nozīmīgi dēļ pašnāvību un grūtdieņu lielā skaita, pēc pētījuma datiem 2011. gadā Latvijā ik dienu vismaz 120 000 cilvēki krīt par upuri depresijas simptomiem. Speciālisti uzsver: arī sabiedrībai kopumā depresija nodara lielu ļaunumu. Tie ir cilvēki, kas vairs nav motivēti būt pilnvērtīgi sabiedrības locekļi.

  Jā, tas viss ir oficiālie viedokļi, tomēr vai pastāv sabiedrības daļa, kura būtu ieinteresēta iedzīt un noturēt līdzcilvēku depresijā? Konkurējoši viedokļi ne tikai politiskajā gaisotnē (kas un kuram pakārtosies un par ko kalpos- nereti gluži bezjēdzīgi, vai ne?), bet arī kaimiņattiecībās, vēlme par katru cenu izdzīvot un nopelnīt vairāk, nerēķinoties ar līdzcilvēku- tas viss izpaužas savstarpējās attiecībās un neveselīgos sadzīves modeļos. Varētu teikt, ka Latvijā vispārējā psiholoģiskā gaisotne ja neveselīgi, tad reducējas savtībā un divkosībā. Cilvēki savā loģikā galu galā nonāk pie secinājuma, ka ikdienā šķietami tā izdzīvot ir vieglāk. Taču tam visam ir arī blakus parādības: iekšēja atsvešinātības sajūta, vēlme aizmirsties un secinājumi, ka pārākuma apziņa pati kā tāda galu galā izrādās savtīgi postoša. Lūk, arī esam nonākuši pie depresijas.

  Tikai uz pieredzes balstoties, secinu: katram mums ir dotas noteikta veida spējas, raksturs un iespējas tās realizēt. Spējas var attīstīt, raksturu pieslīpēt, iespējas- uzmeklēt. Neveiksmes cēloņus var izanalizēt, ambīcijas uz laiku var nolikt pie malas, saprotot, kur tām ir vieta, bet kur ar tām esam traumējuši gan savu tuvāko, gan sevi pašu. Var palūgt piedošanu tam, kas būtu gatavs piedot, var izdarīt ko labu tam, kurš būtu gatavs to pieņemt, un varbūt pat neprasot par to jelkādu atlīdzību. Kad pēdējo reizi tā no sirds esat paveikuši ko nesavtīgi labu?

  Jā, šī ir saruna par depresijas psiholoģiskajiem apsvērumiem, jo, manuprāt, psihiatrija vairāk izpaužās kā ķīmijas zinātne: jūtu, prāta un medikamentu ķīmija. Un, protams, labprāt gribētos reizēm paņemt kādu maģisku tableti, kas atrisinātu spriedzi personībās. Tomēr cilvēks kā indivīds un sabiedriska būtne šajā tehnokrātiskajā laikmetā ir piemirsusi, ka šīs dziedējošās jūtu ķīmijas izstarojam mēs paši, mēs paši priekš kāda, kuru mīlam. Mēs caur izjūtu ķīmiju savā veidā nododam viens otram vēstījumus. Un lai šie dziedējošie vēstījumi akumulētos mūsos, tam ir vajadzīgs samērā veselīgs pamats, ko psiholoģiskai gaisotnei nosacīti arī varētu pieņemt kā veselīga uztura prasību cilvēkam, saistvielas (vidi) pluss katalizatori (virzību).

  Pārceļoties jau ezotērijā, gribētos teikt, ka mūsu psiholoģiskā veselība lielā mērā pakārtojas (bet reizēm arī deformējas) atbilstoši tam, kādās kultūrvidēs mēs iesaistāmies. Tur, kur jūtamies iederīgi, mēs dzīvojam saskaņā ar sevi un daudzi procesi mūsos noris it kā paši no sevis, par to īpaši nepiedomājot. Līdzko tā nav vai sniedzamies pēc nosacīti dārgākām vērtībām, tā jēdziens “dzīvot” mūsos var izraisīt īpašu piepūli, lai pie tā piestrādātu, kas var pārmīties jau ar morāli ētiskām dilemmām.

  Atceramies pasaku par Kazlēnu, kurš mācēja skaitīt līdz desmit. Pārējie dzīvnieki, kurus Kazlēns saskaitīja, sākotnēji jutās izmisuši- tos pieskaitīja! Kāpēc tāds izmisums un agresija? Ļoti vienkārši: dzīvnieki nezināja, kādēļ tos saskaita. Cilvēcei patīk visu klasificēt, un atkarībā no tā, kādai kategorijai indivīds tiks pieskaitīts, pavērsies iespējas ne tikai realizēties pašam indivīdam, bet arī sabiedrības labklājības vārdā būt pakļautam dažādiem riskiem.

  Tātad kas rada draudus Tavai veselībai: nepilnvērtīgs uzturs, pārspīlēti hiperaktīvs dzīvesveids (talantīgiem cilvēkiem nereti spējas tā vien prasās uz āru, bet ir jāļauj organismam arī emocionāli tām pielāgoties), pārpūle (greizs ir apsvērums, ka Tavs ķermenis izmanto vien niecīgu daļu no sava potenciāla, tāpēc tas ir slinks. Tavs organisms ir Tava valstība, kurā gluži kā jebkurai valstij ir nepieciešamas rezerves iespējamiem ārkārtas apstākļiem. Vai esi redzējis valsti, kurā vienlaikus tiek likts lietā viss tās potenciāla arsenāls?), spriedze, pārmērīga atklātība un uzticēšanas Tavas personības svešiniekiem. Vai pastāv tādi ārsti, kuri spēj Tev palīdzēt? Laikam jau noteicējs Tavā organismā neesi vien Tu ar savu “gribu”, bet arī ķīmiskie procesi, ko griba spēj izraisīt- gan labvēlīgie, gan nelabvēlīgie. Bez speciālām zināšanām disfunkciju gadījumos neiztikt!

  Ar ko sabiedrībā asociējas depresija: depresijas vizualizācija »

  Kļūdainās diagnozes jeb ar ko speciālisti mēdz sajaukt psihiskās saslimšanas. Viens no iemesliem, kādēļ depresijas riska grupa nemēdz vērsties pie speciālista, ir bailes no kļūdainas diagnozes ar apziņas pakļaušanu “nozāļošanai”, ko tautā mēdz dēvēt arī par personības pārvēršanu uzblīdušā dārzenī. Un te, nu, jums, drosmīgajiem psihiatriem un psihologiem, ir akmens dārziņā (farmācijas kompāniju lojalitātes programmu riski). Pie tam, kā mākslinieks esmu secinājis, ka racionālo jomu speciālistiem ir problēmas ar tēlaino jeb māksliniecisko izteiksmes līdzekļu izprašanu, bet tieši tēlainās izteiksmes paņēmieni ir tie, kas pauž cilvēka emocionalitāti un kurus mēdz nesaprast un dažādi izskaidrot dēļ tajos paslēptajām nozīmēm. Tēlainie izteiksmes līdzekļi ir arī tie, kas, vēsturiski raugoties, ir ieslodzījuši klīnikās ne vienu vien pēc radošas brīvības alkstošu personību. Jūs ievērojami mazāk savā speciālistu izvēlē kļūdīsieties tad, ja iepriekš noskaidrosiet, vai konkrētajam psihologam vai psihiatram ir draudzīgas attiecības ar kādu radošu jomu. Galu galā pieprasiet līdzīgi rentgena uzņēmumiem uzskatāmu diagnostiku!

  Kas Tev var palīdzēt apiet depresiju ar līkumu: diēta, balstīta tieši uz Tavam organismam nepieciešamo- bet vēlos piebilst, personīgi novēroju, strādājot un nerēķinoties ar sevi, izvairoties no savas personības realizācijas, diētas var neattaisnoties, jo Tavs organisms pretosies psiholoģiskajam režīmam, ko Tu esi tam uzkrāvis/-usi,- joga, Ušu vingrošana (Wushu) vai jebkura cita garīgajās disciplīnās balstīta vingrošana; sociālo deju nodarbības (tango, salsa, swings u.tml.). Pievieno komentāriem savu variantu!


  Depresija ir personības higiēnas sarkanā robeža un dvēseles stāvoklis. Cieni savu ķermeni un personību; esi patiess un atvērts personīgajām atklāsmēm, savu iespēju robežās pievilcīgs saskarsmē un atstāj vietu arī patīkamām nejaušībām!

  Kulturasindustrija.lv regulāri pārbauda tīmekļa saturu. Šī raksta pārpublicēšana atļauta vien fragmentāri un ar atsauci (aktīvu linku) uz šo pirmavotu. Rakstā ietvertie apsvērumi ir balstīti uz autora dzīves pieredzi, tie nerisina klīnisku saslimšanu gadījumus.

  Uz bloga titullapu »

  Kultūras dzīve Latvijā online retrospektīvā / notikumi & pasākumi + kino mākslas filmas, kuras ir vērts skatīties  Komentāri  Neatradi, ko skatīties internetā?
  Jaunākās filmas kinoteātros, meklē un skaties
  mākslas vai dokumentālo filmu piedāvājumu
  KINO AFIŠA

  + Latviešu mākslas filmas, ārzemju mākslas kino
  Baltijas un Krievijas filmas online kinoteātros šobrīd

  Latviešu, ārzemju un krievu filmas kinoteātros šobrīd

  Kino māksla, vide un kultūra »  Dāvini dāvanas - SPA komlekti skaistumkopšanai

  Kultūras pasākumi un programmas 2017 / Kino & kultūras radošā industrija, filmas online  • 
 • Redaktora sleja

  Saziņa, vide un kultūra- process ceļā uz izjūtām caur radīšanu, verbālu un materiālu saskarsmi. Tas ir arī vārdojums- vibrācijas, kas iemājo lietās. Tās nemēdz pagaist, bet gan ceļo un dzīvo pārmijās, tās iemājo formās, ko esam radījuši. Tās uzrunā mūs un sasaista ikdienu ar esību: uzzināt vairāk »

  Radošās industrijas ceļā uz biznesu caur jaunām izjūtām, mākslu un radīšanu:

  Ir vērts nodalīt divus atšķirīgus radošās industrijas veidus: radošo biznesa industriju no radošās kultūras industrijas. Protams, radošums izriet no kultūras, tomēr kultūra ne vienmēr pārtop par biznesu. Taču kultūra ir sponsoru iecienīts objekts, tā ir labs iedvesmas avots, arī biznesa reklāmas fons un mārketinga instruments. Līdz ar to, ja vārguļos kultūra, arī bizness kļūs robustāks un radoši nekulturālāks, tas pazemina arī sabiedrības komforta stāvokli.


 • 

  Latvijas Reitingi
  Kino un kultūras radošā industrija '2018 / filmas online
  Vērtējums: 4.3/5, izanalizējot 15287 apmeklējumus

  Top.LV
  KULTURASINDUSTRIJA.LV ir brīvprātīgi organizēts kino un kultūras radošās industrijas projekts, kurā nopublicētie materiāli var būt aizsargāti ar autortiesībām.
  Iepazīsties ar KULTURASINDUSTRIJA.LV autoru un iespējām kļūt par partneri, atbalstot šo radošās kultūras industrijas projektu: uzzini vairāk »

  KULTURASINDUSTRIJA.LV Ⓟ Uldis Altens