Radošā industrija '2018, pasākumi Rīgā un Latvijā kultūras ziņās

Kino un kultūras radošā industrija '2018

Kultūras ziņu apskati un filmas online kinoteātrī bez maksas, abonē interneta TV par zemāko cenu » radošās industrijas pasākumi & izklaides programma ziņās 2018 » kino māksla & kur skatīties filmas internetā // izziņai » radošā industrija: kopums, kam raksturīgs ne tikai radošs entuziasms, bet arī spēja pelnīt


 • Ziemassvētki - tirdziņi un pasākumi un programmasAKTUĀLI ŠOBRĪD:
  Latvijas simtgade »

   

  FILMAS UN SERIĀLI TIEŠSAISTĒ

  Populārākie seriāli Krievijā - skaties internetā, online kinoteātrī bez maksas

   

  DER ZINĀT: māksla var dziedināt un var arī postīt. Ļaujies tai, kura dziedina..

   

 • Dāvini dāvanas - kinorandiņš - kinoteātra apmeklējums diviem
 • Filmas internetā online kinoteātros bez maksas
 • Dāvini dāvanas - vīns, alus, siers un uzkodas / degustācijas
 • Biogrāfiskās mākslas filmas

  Biogrāfiskās mākslas filmas ir kino filmas, kuras uzņemtas pēc patiesiem notikumiem. Šāda veida kinodarbi ir lielisks materiāls, kā aizraujošā veidā iepazīt populāru personību, skandalozu notikumu vai vienkāršu cilvēku neticamos dzīvesstāstus. Uzzini vairāk par skatītāju visaugstāk novērtētajām filmām, kuras uzņemtas pēc patiesiem notikumiem: biogrāfisko filmu TOP's »
 • Kino industrijas jaunumi • Dāvini dāvanas - kinoteātra apmeklējums ģimenei

 • Shoppings kopā ar dizaineri

  Iepirkšanās kopā ar dizaineri palīdzēs jums neapjukt lielo iespēju priekšā mājokļa labiekārtošanā:
  * ieskaties cenrādī »
 • TAS VARĒTU TEVI INTERESĒT


  Ziemassvētki - dāvanas svētkos, pasākumi, izklaide un atpūta

  Dizainers vai dizaineris- kam būt?

  Publicēts | septembris 13, 2011 |

  Kā no valodniecības viedokļa ir rakstāms dizaina profesijas amata nosaukums: dizainers vai dizaineris,- un kāds tam būtu pamatojums? Ar šādu jautājumu vērsos Valsts valodas centrā. Kādu laiku iepriekš padzirdēju, ka valodnieki nolēmuši dot priekšroku vārdam ‘dizainers’, bet plašsaziņas līdzekļos tomēr nav vienota izpratne par šo formulējumu un nav skaidrs, kāpēc citu profesiju pārstāvjiem galotnē tomēr nepārprotami tiek lietots -is (piem., frizieris).

  Pēc kāda laika saņēmu arī atbildi: “varam vien norādīt, ka ar izskaņu „–ers” darina citvalodu cilmes lietvārdus, kā, piemēram, dokers, kurjers u.c. Diemžēl nevaram sniegt plašāku valodniecisku skaidrojumu, tāpēc iesakām vērsties pie latviešu valodas speciālistiem Latviešu valodas aģentūrā.”

  Tā arī darīju, un Latviešu valodas aģentūras atbilde* tika saņemta sekojoša: Fināļu variēšana (-ers un -eris) lietvārdos intensīvi notiek arī patlaban. Piem., dizainers, printers, taču arī sprinteris, mākleris, brokeris, menedžeris u.c.

  Valodnieki jau diezgan sen ir izteikuši viedokli, ka fināle -eris ir latviešu valodai piemērotākais variants. Arī praksē vērojama lēna, taču diezgan izteikta tendence arvien biežāk izvēlēties fināli –eris. Tomēr skaita ziņā pagaidām dominē vārdi ar -ers. Šie valodas fakti, iespējams, norāda uz aizguvumu sākotnējās adaptācijas īpatnībām, piem., vārdi, kas ievietoti vārdnīcās bez ilgāka mutvārdu lietojuma perioda, biežāk tiek noformēti kā 1. deklinācijas lietvārdi (nevar noliegt arī citu valodu vārdnīcu parauga ietekmi).

  Jūsu minētajā vārdā ‘dizainers’ pašlaik patiešām ir apstiprināta 1. deklinācija, t.i., dizainers, un tā arī vārds būtu jālieto. To apliecina arī terminoloģijas portāls termini.lza.lv un svešvārdu vārdnīcas.

  Plašsaziņas līdzekļu valoda, kur šo vārdu lieto ar dažādām finālēm (no kā ir atkarīga arī vārda galotne locījumā), diemžēl nav normatīvs avots. Tradicionāli paviršākie valodas lietotāji neiedziļinās attiecīgo vārdu normatīvajā lietojumā, vēl jo vairāk šo situāciju sekmē tas, ka valodas praksē sastopami dažādi lietvārdi ar dažādām finālēm.

  Jūs tam pievērsāt uzmanību tāpēc, ka esat dizainers.

  Tā kā skaidras un nepārprotamas atbildes – kāpēc tā un ne citādi – nav. Atliek cerēt, ka laika gaitā norma stabilizēsies un tiks sasniegta zināma konsekvence šādu lietvārdu lietojumā.

  *Atbildes sagatavošanā izmantots valodnieka Jura Baldunčika raksts „Ieilgušie deklinācijas meklējumi” (Rīga : LU Akadēmiskais apgāds 2006, 105.–109.lpp.)


  ..uz bloga titullapu

  Meklēts un info atrasts pēc atslēgvārdiem internetā:

  Kultūras dzīve Latvijā online retrospektīvā / notikumi & pasākumi + kino mākslas filmas, kuras ir vērts skatīties  Komentāri  Neatradi, ko skatīties internetā?
  Jaunākās filmas kinoteātros, meklē un skaties
  mākslas vai dokumentālo filmu piedāvājumu
  KINO AFIŠA

  + Latviešu mākslas filmas, ārzemju mākslas kino
  Baltijas un Krievijas filmas online kinoteātros šobrīd

  Latviešu, ārzemju un krievu filmas kinoteātros šobrīd

  Kino māksla, vide un kultūra »  Dāvini dāvanas - SPA komlekti skaistumkopšanai

  Kultūras pasākumi un programmas 2017 / Kino & kultūras radošā industrija, filmas online  • 
 • Redaktora sleja

  Saziņa, vide un kultūra- process ceļā uz izjūtām caur radīšanu, verbālu un materiālu saskarsmi. Tas ir arī vārdojums- vibrācijas, kas iemājo lietās. Tās nemēdz pagaist, bet gan ceļo un dzīvo pārmijās, tās iemājo formās, ko esam radījuši. Tās uzrunā mūs un sasaista ikdienu ar esību: uzzināt vairāk »

  Radošās industrijas ceļā uz biznesu caur jaunām izjūtām, mākslu un radīšanu:

  Ir vērts nodalīt divus atšķirīgus radošās industrijas veidus: radošo biznesa industriju no radošās kultūras industrijas. Protams, radošums izriet no kultūras, tomēr kultūra ne vienmēr pārtop par biznesu. Taču kultūra ir sponsoru iecienīts objekts, tā ir labs iedvesmas avots, arī biznesa reklāmas fons un mārketinga instruments. Līdz ar to, ja vārguļos kultūra, arī bizness kļūs robustāks un radoši nekulturālāks, tas pazemina arī sabiedrības komforta stāvokli.


 • 

  Latvijas Reitingi
  Kino un kultūras radošā industrija '2018 / filmas online
  Vērtējums: 4.3/5, izanalizējot 15287 apmeklējumus

  Top.LV
  KULTURASINDUSTRIJA.LV ir brīvprātīgi organizēts kino un kultūras radošās industrijas projekts, kurā nopublicētie materiāli var būt aizsargāti ar autortiesībām.
  Iepazīsties ar KULTURASINDUSTRIJA.LV autoru un iespējām kļūt par partneri, atbalstot šo radošās kultūras industrijas projektu: uzzini vairāk »

  KULTURASINDUSTRIJA.LV Ⓟ Uldis Altens