Radošā industrija '2016, pasākumi Rīgā un Latvijā kultūras ziņās

Kino un kultūras radošā industrija 2017/2018

Kultūras ziņu apskati un filmas online kinoteātrī bez maksas, abonē interneta TV par zemāko cenu » radošās industrijas pasākumi & izklaides programma ziņās 2017/2018 » kino māksla & kur skatīties filmas internetā // izziņai » radošā industrija: kopums, kam raksturīgs ne tikai radošs entuziasms, bet arī spēja pelnīt

 • Ziemassvētki - tirdziņi un pasākumi un programmasAKTUĀLI ŠOBRĪD:
  Latvijas simtgade »

   

  FILMAS UN SERIĀLI TIEŠSAISTĒ

  Populārākie seriāli Krievijā - skaties internetā, online kinoteātrī bez maksas

   

  DER ZINĀT: māksla var dziedināt un var arī postīt. Ļaujies tai, kura dziedina..

   

 • Dāvini dāvanas - kinorandiņš - kinoteātra apmeklējums diviem
 • Filmas internetā online kinoteātros bez maksas
 • Dāvini dāvanas - vīns, alus, siers un uzkodas / degustācijas
 • Biogrāfiskās mākslas filmas

  Biogrāfiskās mākslas filmas ir kino filmas, kuras uzņemtas pēc patiesiem notikumiem. Šāda veida kinodarbi ir lielisks materiāls, kā aizraujošā veidā iepazīt populāru personību, skandalozu notikumu vai vienkāršu cilvēku neticamos dzīvesstāstus. Uzzini vairāk par skatītāju visaugstāk novērtētajām filmām, kuras uzņemtas pēc patiesiem notikumiem: biogrāfisko filmu TOP's »
 • Kino industrijas jaunumi • Dāvini dāvanas - kinoteātra apmeklējums ģimenei

 • Shoppings kopā ar dizaineri

  Iepirkšanās kopā ar dizaineri palīdzēs jums neapjukt lielo iespēju priekšā mājokļa labiekārtošanā:
  * ieskaties cenrādī »
 • TAS VARĒTU TEVI INTERESĒT


  Ziemassvētki - dāvanas svētkos, pasākumi, izklaide un atpūta

  Latvāņi un dizains.

  Publicēts | jūlijs 21, 2010 |


  Latvānis, bīstamās rotaļas. Apdegums
  Pāris dienas atpakaļ, klejojot gar vietējo ūdeņu krastiem, izrādās, esmu “saķēris” latvāņa apdegumu. Protams, dumjš gluži neesmu un no laba prāta latvāņu audzē nelīstu, tomēr, kā vēlāk noskaidroju, no Latvijā sastopamajām trīs latvāņu sugām un to mutācijām aizaugušās pļavās un krastmalās vismazāk pamanāms ir Sibīrijas latvānis.

  Sibīrijas latvānis / heracleum sibiricum

  Bīstamās rotaļas

  Tomēr jau dažus gadus atpakaļ floriste un dizainere Marina Lapteva atradusi izmantojumu Latvijas laukos nīstajam latvānim, no kura top interesantas dizaina lietas.

  Floriste un dizainere Marina Lapteva. Latvānis maakslā

  Ideja radusies nejauši, un 2006. gadā iegūts patents par tiesībām izmantot latvāni dažādu kompozīciju veidošanai. “Protams, jābūt uzmanīgiem, jo auga lapas var apdedzināt ādu, tādēļ to vācu rudenī, kad stublājs vairs nav zaļš. Tāpat jālieto cimdi, bet latvāni nogriezt var vienkārši ar nazi. Tuvākā vieta, kur braucu tos meklēt, ir Ķekavas pusē. Zemes saimnieki pat ir pateicīgi, ka to atbrīvojam no nelabvēlīgā auga. Man tas savukārt kļuvis par iemīļotu materiālu visdažādāko ideju radīšanai,” stāsta Marina Lapteva.
  TAS VARĒTU TEVI INTERESĒT

   Dāvini draugiem iespēju noskatīties jaunākās filmas kinoteātros / dāvanas sievietei, vīrietim, ģimenei /

  Dāvanas, kas pārsteidz. Tūkstošiem speciāli veidoti dāvanu piedāvājumi uzmanības apliecinājumiem ikdienā un svētkos


  Kā stāsta meistare, latvānis kompozicionāli labi sader ar citiem dabas materiāliem, piemēram, gliemežvākiem, koka zariem u. tml.. Lampu apdarē izmantots arī lina audums, ēveļskaidas. Pēdējie stāvlampu modeļi jau tapuši no metāla karkasa ar organisko stiklu, kam virsū līmētas latvāņa daļas, ēveļskaidas. Darba procesā, ja, piemēram, augs jāpiestiprina metālam, kokam vai lina audumam, dizainere izmanto attiecīgu līmi. Pats latvānis tiek apstrādāts ar laku.

  “Kad sāku veidot darbu, vēl nezinu, kāds tas beigās izskatīsies. Liekot kopā materiāla daļas, acis redz un rokas darbojas- kompozīcija veidojas darba procesā. Visbiežāk pirms tam nav nekādu zīmētu skiču,” atklāj Marina Lapteva, kura zīmētprasmi mācījusies pie mākslinieka Vladimira Kozina. Visneparastākais, ka Marina pēc profesijas ir finansiste, bet māksla un dizains viņas dzīvē ienācis nejauši, un, šķiet, arī veiksmīgi.

  LATVĀNIS


  Mantegacas latvānis. Bīstamās rotaļas Latvānis Sasnovska latvānis

        

  Latvāņi, bet it īpaši Sosnovska latvānis, ir bagāti ar fotodinamiski aktīvām vielām, kas, nonākušas uz ādas, saules ultravioleto staru ietekmē, izraisa smagus apdegumus. Ādas bojājumi parādās vairāku stundu laikā pēc saskares ar latvāņa daļām. Tā ir nieze, plankumaini vai svītraini apsārtumi, ādas pietūkums, čūlas. To pavada vispārējs organisma nespēks, galvas sāpes, reiboņi, slikta dūša, sāpes vēderā. Augsta fotokumarīnu koncentrācija organismā izraisa pastiprinātu acu jutību pret gaismu, acu iekaisumu, redzes traucējumus.

  Gadījumos, kad cilvēks saskāries ar latvāni, tās ķermeņa daļas, kuras bijušas saskarē ar augu, jāpasargā no saules iedarbības- ultravioleto staru ietekmes. Āda, kura saskārusies ar latvāni jāmazgā ar ūdeni un ziepēm. Nopietnu apdegumu gadījumā nekavējoties ir jāvēršas pie ārsta.

  Latvijā sastopams Sibīrijas latvānis, kas izaug līdz 1,5 metram, Mantegacas latvānis (līdz 3 m) un Sosnovska latvānis, kura stublājs var sasniegt līdz 4 m augstumu. Ja latvāņa stublājs ir kārtīgi izkaltēts un tajā vairs necirkulē sula, saskare ar šo augu cilvēkam nav bīstama un pat ultravioleto staru ietekmē nekādi apdegumi nevar rasties, paskaidroja Valsts augu aizsardzības centra speciālisti.

  Rakstā izmantoti materiāli no: Latvijas Avīze , Latvijas Izglītības informācijas sistēma

  Meklēts un info atrasts pēc atslēgvārdiem internetā:

  Kultūras dzīve Latvijā online retrospektīvā / notikumi & pasākumi + kino mākslas filmas, kuras ir vērts skatīties


  Kino mākslas un kultūras ziņu apskats – aktualitātes Latvijas ziņās ‘2017

  Latvijas RadioKotbusas festivālā, virtuālais kino un islandiešu režisors Fridriks Tūrs FridriksonsLatvijas RadioRaidījumā dzirdēsiet atskaņas no Kotbusas kino festivāla Vācijā, kas piedāvā Austrumeiropas kino. Tā žūrijā piedalījās arī latviešu aktrise Elīna ../ jaunākais kultūras ziņās - 2017.. 2018.. »
  Pie, Nov 17, 2017
  Source: Par kino un festivāliem kultūras un izklaides ziņās
  Zināmi Nacionālās kino balvas Lielais Kristaps nominantiDienaNominētās filmas vērtēs īpaša Lielā Kristapa starptautiskā žūrija, kuras sastāvā šogad strādās Renārs Vimba, režisors, Daira Aboliņa, starptautiskās kinokritiķu asociācijas FIPRESCI Latvijas nodaļas vadītāja, ../ jaunākais kultūras ziņās - 2017.. 2018.. »
  Tre, Okt 04, 2017
  Source: Par kino un festivāliem kultūras un izklaides ziņās
  Latvijas RadioKultūras notikumi septembrī: Daudz laba kino, sākas teātru sezona, Dzejas dienasLatvijas RadioKultūras notikumus septembrī pārlūkojam kopā ar kultūras vērotājiem, aicinot sarunā iesaistīties arī Kultūras Rondo klausītājus. Studijā diskutē Nora ../ jaunākais kultūras ziņās - 2017.. 2018.. »
  Otr, Sep 26, 2017
  Source: Par kino un festivāliem kultūras un izklaides ziņās

  TAS VARĒTU TEVI INTERESĒT
  Komentāri

  Viens komentārs rakstam “Latvāņi un dizains.”

  1. farming games
   decembris 20th, 2010 @ 4:10 pm

   I’m keen on folks that who post often, it’s definitely actually hard to get that sort of information just about every other means. Top-quality work.  Neatradi, ko skatīties internetā?
  Jaunākās filmas kinoteātros, meklē un skaties
  mākslas vai dokumentālo filmu piedāvājumu
  KINO AFIŠA

  + Latviešu mākslas filmas, ārzemju mākslas kino
  Baltijas un Krievijas filmas online kinoteātros šobrīd

  Latviešu, ārzemju un krievu filmas kinoteātros šobrīd

  Kino māksla, vide un kultūra »  Dāvini dāvanas - SPA komlekti skaistumkopšanai

  Kultūras pasākumi un programmas 2017 / Kino & kultūras radošā industrija, filmas online  • 
 • Redaktora sleja

  Saziņa, vide un kultūra- process ceļā uz izjūtām caur radīšanu, verbālu un materiālu saskarsmi. Tas ir arī vārdojums- vibrācijas, kas iemājo lietās. Tās nemēdz pagaist, bet gan ceļo un dzīvo pārmijās, tās iemājo formās, ko esam radījuši. Tās uzrunā mūs un sasaista ikdienu ar esību: uzzināt vairāk »

  Radošās industrijas ceļā uz biznesu caur jaunām izjūtām, mākslu un radīšanu:

  Ir vērts nodalīt divus atšķirīgus radošās industrijas veidus: radošo biznesa industriju no radošās kultūras industrijas. Protams, radošums izriet no kultūras, tomēr kultūra ne vienmēr pārtop par biznesu. Taču kultūra ir sponsoru iecienīts objekts, tā ir labs iedvesmas avots, arī biznesa reklāmas fons un mārketinga instruments. Līdz ar to, ja vārguļos kultūra, arī bizness kļūs robustāks un radoši nekulturālāks, tas pazemina arī sabiedrības komforta stāvokli. • Latvijas Reitingi
  Kino un kultūras radošā industrija '2017 / filmas online
  Vērtējums: 4.3/5, izanalizējot 15287 apmeklējumus

  Top.LV
  KULTURASINDUSTRIJA.LV ir brīvprātīgi organizēts kino un kultūras radošās industrijas projekts, kurā nopublicētie materiāli var būt aizsargāti ar autortiesībām.
  Iepazīsties ar KULTURASINDUSTRIJA.LV autoru un iespējām kļūt par partneri, atbalstot šo radošās kultūras industrijas projektu: uzzini vairāk »

  KULTURASINDUSTRIJA.LV Ⓟ Uldis Altens