Radošā industrija '2018, pasākumi Rīgā un Latvijā kultūras ziņās

Kino un kultūras radošā industrija '2018

Kultūras ziņu apskati un filmas online kinoteātrī bez maksas, abonē interneta TV par zemāko cenu » radošās industrijas pasākumi & izklaides programma ziņās 2018 » kino māksla & kur skatīties filmas internetā // izziņai » radošā industrija: kopums, kam raksturīgs ne tikai radošs entuziasms, bet arī spēja pelnīt


 • Ziemassvētki - tirdziņi un pasākumi un programmasAKTUĀLI ŠOBRĪD:
  Latvijas simtgade »

   

  FILMAS UN SERIĀLI TIEŠSAISTĒ

  Populārākie seriāli Krievijā - skaties internetā, online kinoteātrī bez maksas

   

  DER ZINĀT: māksla var dziedināt un var arī postīt. Ļaujies tai, kura dziedina..

   

 • Dāvini dāvanas - kinorandiņš - kinoteātra apmeklējums diviem
 • Filmas internetā online kinoteātros bez maksas
 • Dāvini dāvanas - vīns, alus, siers un uzkodas / degustācijas
 • Biogrāfiskās mākslas filmas

  Biogrāfiskās mākslas filmas ir kino filmas, kuras uzņemtas pēc patiesiem notikumiem. Šāda veida kinodarbi ir lielisks materiāls, kā aizraujošā veidā iepazīt populāru personību, skandalozu notikumu vai vienkāršu cilvēku neticamos dzīvesstāstus. Uzzini vairāk par skatītāju visaugstāk novērtētajām filmām, kuras uzņemtas pēc patiesiem notikumiem: biogrāfisko filmu TOP's »
 • Kino industrijas jaunumi • Dāvini dāvanas - kinoteātra apmeklējums ģimenei

 • Shoppings kopā ar dizaineri

  Iepirkšanās kopā ar dizaineri palīdzēs jums neapjukt lielo iespēju priekšā mājokļa labiekārtošanā:
  * ieskaties cenrādī »
 • TAS VARĒTU TEVI INTERESĒT


  Ziemassvētki - dāvanas svētkos, pasākumi, izklaide un atpūta

  Sapņu daktera- klauna praksi pārņem Bērnu slimnīca

  Publicēts | decembris 15, 2012 |

  Plāksteris Adams. Dakteris- klauns, Sapņu dakteris / praksi pārņem Bērnu klīniskās universitātes slimnīcaBiedrība Dr.Klauns sadarbībā ar Bērnu klīniskās universitātes slimnīcu, Izraēlas vēstniecības, uzņēmuma Food Union un P.Avena labdarības fonda Paaudze atbalstu 2013.gadā Latvijā plāno realizēt Sapņu daktera jeb Dakteru klaunu projektu. Domājams, pieredze ņemta no amerikāņu ārsta Hunter Doherty Adams ar iesauku Plāksteris prakses. Pēc šī dzīvestāsta ir uzņemta arī mākslas filma “Plāksteris Adams” ar Robinu Viljams galvenajā lomā.

  Pašreiz ir izsludināta pirmā potenciālo Dakterādes klaunu atlase. No 12. Līdz 25. decembrim biedrība «Dr.Klauns» meklē nākamos Dakterklaunus, lai izveidotu šo unikālo Sapņu daktera klaunādes grupu, kur katrs, izejot vairākus “nenopietnības” un arī nopietnus apmācības posmus, tiks sagatavots patstāvīgam darbam kā Dakteris Klauns Rīgas Bērnu Klīniskās universitātēs slimnīcā.

  Pašas svarīgākās īpašības, kurām ir jāpiemīt Dakterim Klaunam – artistiskums un radošās spējas, komunikablitāte, gatavība mācīties un pilnveidoties, spēja atrast kopīgu valodu ar bērniem, izpratne par darba specifiku slimnīcā un psiholoģiskā noturība pret iespējamām grūtībām.

  „Aktīvas klaunu terapijas kustības ir ASV, Izraēlā, Rietumieropā un Krievijā. Visās slimnīcās, kur Sapņu dakteri parādās, vajadzība pēc viņiem mediķu ikdienas darbā tikai pieaug. Pēc atlases procesa un intervijām apmācību procesu plānojam uzsākt jau februārī, pirmā prakse notiks pavasarī, bet pilnvērtīga darba sākums – jūnijā. Ceram, ka Latvijā Sapņu dakteri būs labi palīgi gan mediķiem, gan mazajiem pacientiem,” saka biedrības «Dr.Klauns» dibinātāja Marianna Milovska.

  Jāsaka gan, ka tas ir psiholoģiski smags darbs, jo tieši šie psiholoģiskie atšķetinājumi un raizes, ko smagos bērnu saslimšanas gadījumos arī pašiem dakteriem ikdienā ir visgrūtāk pārdzīvot, tagad kaut kādā mērā gulsies uz šīs klaunādes prakses pleciem. Piedāvātais atalgojums- sākotnēji 60 LVL stipendijas veidā,- vairāk šo amatu raksturo kā brīvprātīgā misiju, ne darbu. Bet klauniem taču arī gribās ģimeni, tā arī būtu jāuztur ne tikai klaunādes līmenī. Šāda prakse, protams, Bērnu slimnīcā noderētu, tomēr pašreiz, ja tikai dēļ pāris pieticīgām piepelnīšanās reizēm nedēļā kādam, kas nav saistīts ar ārstniecības praksi slimnīcā, nosaucot to par nopietnu darbu, tas neizklausās visai pārdomāti. Cita lieta, ja šo specifisko specializāciju pārņemtu ārpus ārstniecības iestādes esošie izklaides pasākumu organizētāji un to varētu slimnīcas iegādāties kā ārpakalpojumu. Tas, protams, nebūtu tik dziedinoši uzjautrinoši, kā tad- ja jokus taisītu pats dakteris.

  Uzzini vairāk: kas sagaida šī projekta dalībniekus..

  Meklēts un info atrasts pēc atslēgvārdiem internetā:

  Kultūras dzīve Latvijā online retrospektīvā / notikumi & pasākumi + kino mākslas filmas, kuras ir vērts skatīties  Komentāri

  Viens komentārs rakstam “Sapņu daktera- klauna praksi pārņem Bērnu slimnīca”

  1. moderators
   decembris 16th, 2012 @ 5:27 pm

   Nja, domāju, Latvijas iezemiešiem savā pašapziņā un pāsvērtībās ir jāsasparojas, un nav ko nevietā ar ziedošanos un brīvprātīgā darba kultu izlekt.

   Citādi atkal tā pasaulīte gluži kā apokalipses priekšā kājām gaisā apgriežas- slimnīcās iepirktas dārgas aparatūras, lai pētītu un veiktu smalkas diagnozes, bet kā ir runa par cilvēka darba veselīgu atalgojumu, tā pat šī industrija sāk manāmi bremzēt.

   Bet veselības pamatā ir tieši dzīvotspējīgi atalgots darbs: to mediķiem jau tas būtu tā kā jāzin,- plika cilvēkmīlestība gluži kā jebkurš cits uztura bagātinātājs nespēj aizvietot pilnvērtīgu uzturu.

   Katrā gadījumā mana atbilde uz šo iniciatīvu būtu ironiska: “piedodiet, bet par piedāvāto “stipendiju” 60 LVL mēnesī man jokot vairs negribās.” Un ja arī dzīve uz ko tādu piespiestu, mana būtība, ieejot palātā, teiktu: vai zombiju gaidījāt!?

   Var, protams, par piedāvāto atalgojumu apmācīt kādu bez pajumtes palikušu grūtdieni.
   Pārtikušo vecāku slimie bērni, skrandaini ieraugot, varētu izsmieties uz nebēdu, dziedinoši saprotot, viņu dzīve
   nemaz tik štruntīga nav; un varbūt pat no tiem skrandainīšiem- dakterklauniem
   tādā veidā kāds mūsdienu “Čaplins” izšķiltos..  Neatradi, ko skatīties internetā?
  Jaunākās filmas kinoteātros, meklē un skaties
  mākslas vai dokumentālo filmu piedāvājumu
  KINO AFIŠA

  + Latviešu mākslas filmas, ārzemju mākslas kino
  Baltijas un Krievijas filmas online kinoteātros šobrīd

  Latviešu, ārzemju un krievu filmas kinoteātros šobrīd

  Kino māksla, vide un kultūra »  Dāvini dāvanas - SPA komlekti skaistumkopšanai

  Kultūras pasākumi un programmas 2017 / Kino & kultūras radošā industrija, filmas online  • 
 • Redaktora sleja

  Saziņa, vide un kultūra- process ceļā uz izjūtām caur radīšanu, verbālu un materiālu saskarsmi. Tas ir arī vārdojums- vibrācijas, kas iemājo lietās. Tās nemēdz pagaist, bet gan ceļo un dzīvo pārmijās, tās iemājo formās, ko esam radījuši. Tās uzrunā mūs un sasaista ikdienu ar esību: uzzināt vairāk »

  Radošās industrijas ceļā uz biznesu caur jaunām izjūtām, mākslu un radīšanu:

  Ir vērts nodalīt divus atšķirīgus radošās industrijas veidus: radošo biznesa industriju no radošās kultūras industrijas. Protams, radošums izriet no kultūras, tomēr kultūra ne vienmēr pārtop par biznesu. Taču kultūra ir sponsoru iecienīts objekts, tā ir labs iedvesmas avots, arī biznesa reklāmas fons un mārketinga instruments. Līdz ar to, ja vārguļos kultūra, arī bizness kļūs robustāks un radoši nekulturālāks, tas pazemina arī sabiedrības komforta stāvokli.


 • 

  Latvijas Reitingi
  Kino un kultūras radošā industrija '2018 / filmas online
  Vērtējums: 4.3/5, izanalizējot 15287 apmeklējumus

  Top.LV
  KULTURASINDUSTRIJA.LV ir brīvprātīgi organizēts kino un kultūras radošās industrijas projekts, kurā nopublicētie materiāli var būt aizsargāti ar autortiesībām.
  Iepazīsties ar KULTURASINDUSTRIJA.LV autoru un iespējām kļūt par partneri, atbalstot šo radošās kultūras industrijas projektu: uzzini vairāk »

  KULTURASINDUSTRIJA.LV Ⓟ Uldis Altens