Grantu programmas, atbalsts radošajai industrijai |

Kino un kultūras radošā industrija '2018

Kultūras ziņu apskati un filmas online kinoteātrī bez maksas, abonē interneta TV par zemāko cenu » radošās industrijas pasākumi & izklaides programma ziņās 2018 » kino māksla & kur skatīties filmas internetā // izziņai » radošā industrija: kopums, kam raksturīgs ne tikai radošs entuziasms, bet arī spēja pelnīt

Dāvini Dāvanas - preses abonementi - abonē presi, žurnālus internetā

Dizains interjeram, dizainera pakalpojumi

Grantu programmas

konkursi un atbalsts kultūras un biznesa radošajām industrijām

Grantu konkursi un programmas radošajām industrijām un to indivīdiem ir veids, kā valsts kultūras un biznesa atbalsta struktūras, fondi un organizācijas vēlas palīdzēt ne tikai biznesa idejām, bet arī outsaideriem, alternatīvās mākslas un radošās kultūras indivīdiem- to brigādēm,- uzplaukt un nostāties varbūt pat uz biznesa takas. Lai gan Latvijas pieredze un prakse šajā jomā ir visnotaļ piesardzīga, tomēr ir gana daudz arī pozitīvo piemēru.

Pūļfinansējuma piesaistes iespējas pasaulē: salīdzini »
TAS VARĒTU TEVI INTERESĒT

 Dāvini draugiem iespēju noskatīties jaunākās filmas kinoteātros / dāvanas sievietei, vīrietim, ģimenei /

Dāvanas, kas pārsteidz. Tūkstošiem speciāli veidoti dāvanu piedāvājumi uzmanības apliecinājumiem ikdienā un svētkos


Pieredzes apmaiņa: Marks Pekala, ASV vēstnieks,
par jaunu granta iegūšanas modeli un finansējuma piesaistes veidu idejām: globālais pūļfinansējums »

 

Grantu programmas – aktualitātes šobrīd

 

Grantu programmā «(ie)dvesma» šogad jaunajiem uzņēmējiem būs pieejami 60 000 eiroTVNET.lvPirms projektu iesniegšanas katrā no pašvaldībām notiks seminārs, lai palīdzētu jaunajiem uzņēmējiem labāk sagatavoties dalībai grantu programmā. Grantu programma «(ie)dvesma» ../ finansējums un granti uzņēmējdarbībai »
Cet, Jūn 07, 2018
Source: Granti uzņēmējdarbībai un biznesa programmas
Arī Ķekavas un Siguldas novadi pievienojušies SEB bankas grantu programmai (ie)dvesmaRīgas Apriņķa AvīzeGrantu programmā "(ie)dvesma" šogad jaunajiem uzņēmējiem būs pieejami 60 000 eiro, pavēstīja "SEB bankas" ārējās komunikācijas vadītājs Mārtiņš ../ finansējums un granti uzņēmējdarbībai »
Cet, Jūn 07, 2018
Source: Granti uzņēmējdarbībai un biznesa programmas
Arī Ķekavas un Siguldas novadi pievienojušies SEB bankas grantu programmai (ie)dvesmaRīgas Apriņķa AvīzeGrantu programmā "(ie)dvesma" šogad jaunajiem uzņēmējiem būs pieejami 60 000 eiro, pavēstīja "SEB bankas" ārējās komunikācijas vadītājs Mārtiņš ../ finansējums un granti uzņēmējdarbībai »
Cet, Jūn 07, 2018
Source: Granti uzņēmējdarbībai un biznesa programmas
Latvijas reitingiGrantu programmā "Atspēriens" finansējumu saņems trīs Rīgas uzņēmumiLatvijas reitingiGrantu programmā “Atspēriens” iespējams saņemt līdzfinansējumu dažādu izdevumu segšanai jaunajiem komersantiem. Konkurss tiek izsludināts divas reizes gadā, lai noskaidrotu ekonomiski dzīvotspējīgākās ../ finansējums un granti uzņēmējdarbībai »
Cet, Mai 31, 2018
Source: Granti uzņēmējdarbībai un biznesa programmas
Pierīga novadniekus atpakaļ nesaucRīgas Apriņķa AvīzePiemēram, rudenī sadarbībā ar SEB banku plānotajā grantu programmā "Iedvesma" savas biznesa idejas attīstībai iespējams iegūt līdz pat 10 000 eiro." Par tendenci, ka ģimenes ../ finansējums un granti uzņēmējdarbībai »
Otr, Mai 29, 2018
Source: Granti uzņēmējdarbībai un biznesa programmas

 


Pieredzes apmaiņa: “SIA “Livonia Print” pieredze Zviedrijas tirgū”, Janīna Blūma / video

Pieredzes apmaiņa: “SIA “Hobbywool” pieredze Zviedrijas tirgū”, Māris Ozoliņš / video

 

Kultūras ministrijas atbildība un kompetences radošo industriju jomā

• nodrošināt Latvijas dalību un pārstāvēt Latvijas intereses starptautiskā līmenī – starptautiskās organizācijās, partnerībās, komisijās un darba grupās par kultūras un radošo industriju jautājumiem;
• informēt sabiedrību par radošo industriju jautājumiem, veicināt izpratni par radošajām industrijām;
• izstrādāt politikas dokumentu un normatīvo aktu projektus radošo industriju jomā;
• veidot partnerību un sadarboties ar kompetentām valsts, pašvaldību un privātajām institūcijām radošo industriju attīstības jautājumos, t.sk;
• kultūrizglītība (atbildīgā institūcija – Kultūrizglītības un nemateriālā mantojuma centrs);
• apkopot statistikas datus par kultūras un radošajām industrijām Latvijā;
• veidot, kā arī sniegt priekšlikumus konsultatīvo un ekspertu komisiju, padomju un darba grupu izveidošanai aktuālu radošo industriju jautājumu risināšanai;
• uzkrāt un analizēt informāciju par radošo industriju situāciju valstī;
• analizēt Eiropas Savienības un citu institūciju dokumentus radošo industriju jomā un sagatavot priekšlikumus to izstrādei.
Uzzināt vairāk »

grantu programma “Brigāde”

Laikmetīgās mākslas centrs sadarbībā ar Sorosa fondu piesaka jau otro programmu „Brigāde”. Tās mērķi ir veicināt radošu, ilgtspējīgu uzņēmējdarbību, kas balstīta mākslā un kultūrā, risina sociālos jautājumus un uzlabo vietējo kopienu dzīves kvalitāti.

Šoreiz priekšroka tiks dota Brigādēm, kas dosies apdzīvot Rīgas apkaimes un tieksies paplašināt kultūras karti ārpus tās ierastajām robežām. 2013.g. janvārī būs iespējams iesniegt savus pieteikumus konkursam, bet līdz tam ikviens interesents varēs apmeklēt bezmaksas lekcijas, diskusijas un radošās darbnīcas, lai attīstītu savu ideju un saņemtu ekspertu konsultācijas.

Ir zināmi uzvarētāji: grantu programma Brigāde 2 »
Vēl Tevi varētu interesēt: Kultūras ministrija, konkursi »

Grantu programma Brigāde 1 – veiksmes un neveiksmes

Viedokļi: par to, cik plaukstoša Rīgā ir bijusi radošā industrija »

PIRMIE GRANTU PROGRAMMAS BRIGĀDE REZULTĀTI
LMC (Laikmetīgās mākslas centrs) programma „Brigāde“ 1. grantu konkursa programmā 2010/2011. gadā ir sniegusi atbalstu radošās industrijas „brigādēm”, kas ar kultūras un mākslas aktivitāšu palīdzību spēj uzlabot tieši Rīgas pilsētvidi, attīstīt vietējās kopienas, risināt sociālas problēmas un radīt finansiāli patstāvīgus risinājumus, tādējādi veicinot ekonomisko izaugsmi. Konkursā tika atbalstītas sekojošas iniciatīvas: “PUKA dizains”, “Buteljons”, “Laba kartona telpa”, “Karogu darbnīca”, “Egle”, “HOPP”, “Kinoskola”, “MAMMU”, “ZoFA”, “Mājas svētība”, “bufete NESTANDARTA MĒBELES”, un “TAKA”, kurai tika piešķirta veicināšanas balva.

Projektu pieteicējiem bija iespēja pretendēt uz finansējumu līdz pat 5000 latiem. Savukārt projektu sagatavošanas posmā pretendenti varēja apmeklēt starpnozaru darbnīcas, iepazīties ar praksi citās valstīs, uzklausīt ekspertu risinājumus izstrādē, saņemt finanšu konsultācijas un palīdzību telpu meklējumos.

NORISES
2012/2013.g. ir noslēdzies 2. Brigādes grantu programmas konkurss radošajām industrijām un ir zināmi uzvarētāji. Aicināt organizēt nākamo “Brigādi” un ar šīs granta programmas aktualitātēm vari iepazīties šeit: Brigāde »

 

Atbalsta programmas radošajam indivīdam un kultūras industrijām


Projektu konkurss grantam “Labie Darbi”

Kas būtu jāzin par šo grantu programmu?
Šis projektu konkurss grantam (dotācijai) orientēts uz:
* personības individuālu mērķu atbalstu izglītības, zinātnes, kultūras, mākslas un sporta jomās.
* tas atbalsta arī bezpeļņas organizāciju projektus bērnu, jauniešu un pieaugušo attīstības un izaugsmes veicināšanai.
* pieteikšanās šim granta konkursam noris līdz katra mēneša 25.datumam (neieskaitot).

Iesniedz savu projektu: grants “Labie Darbi” »Valsts Kultūrkapitāla fonda grantu programmas: VKKF mērķis ir veicināt līdzsvarotu kultūras un mākslas nozaru jaunrades attīstību un kultūras mantojuma saglabāšanu valstī saskaņā ar valsts kultūrpolitikas vadlīnijām. Fonds neveic komercdarbību, un tā mērķis nav gūt peļņu.

VKKF finansiāli atbalsta fizisko un juridisko personu īstenotos projektus, kas:
veicina kultūras atjaunotnes un mākslas jaunrades procesu un sekmē tā daudzveidību;
veicina fizisko un juridisko personu radošos un pētnieciskos projektus kultūras jomā;
sekmē izglītības iegūšanu un profesionālās kvalifikācijas paaugstināšanu;
veicina starptautisko sakaru attīstīšanu un Latvijas kultūras un mākslas popularizēšanu pasaulē;
sekmē kultūras vērtību saglabāšanu, izplatīšanu un to pieejamību plašai sabiedrībai;
sekmē tradicionālās kultūras attīstību.

Uzzini: VKKF aktuālie projekti šobrīd »ASV Vēstniecības Rīgā Mazo grantu programma: izveidota kā elastīgs mehānisms, kas ļautu ASV Vēstniecībai atbalstīt iniciatīvas, kas veido atklātākas un konkurētspējīgākas politiskās un ekonomiskās sistēmas, kā arī aizsargā cilvēktiesības. Šīs ir programmas vadlīnijas, kuras Vēstniecība ievēro, atbilst Latvijas situācijai un MPP/MSP mērķiem. Vēstniecība arī ievēro ASV valdības likumus un noteikumus par grantu administrēšanu.

Vadlīnijas:
* vēstniecība var piešķirt grantus Latvijas  bezpeļņas organizācijām un indivīdiem. Granti tiek piešķirti, pamatojoties uz Preses un kultūras nodaļas darbinieku vērtējumu par to nepieciešamību;
* granti parasti ir vienreizējs piešķīrums. Atkārtoti grantu var piešķirt kādai īpaši atbalstu pelnījušai organizācijai, ja darbinieks secina, ka darbību turpināšanai ir skaidri definēts prioritārs mērķis;
* granta pieteikumi tiek izskatīti reizi mēnesī – katra kalendārā mēneša pirmajā nedēļā. Granta pieteikums jāiesniedz angļu valodā.

Uzzini: ko piedāvā ASV Mazo grantu programma »

ABLV Laikmetīgās mākslas grantu programma
PROGRAMMAS MĒRĶIS- ar dažādiem pasākumiem veicināt sabiedrības interesi un izpratni par laikmetīgo mākslu; veicināt laikmetīgās mākslas attīstību, atbalstot nacionāla mēroga sabiedriski nozīmīgas laikmetīgās mākslas izstādes un projektus, tādējādi sekmējot sabiedrības informētību, izpratni un pieejamību mākslas norisēm Latvijā. Programmas primāri orientējas uz Latvijas laikmetīgo mākslu – glezniecību, tēlniecību, fotomākslu, grafiku un pietuvinātajām mākslas nozarēm.

PROJEKTOS VAR IEKĻAUT SEKOJOŠAS AKTIVITĀTES:
* mākslas izstāžu sagatavošanas aktivitātes;
* jaunu mākslas darbu radīšana konkrētajai mākslas izstādei;
* mākslas izstāžu norises aktivitātes, tai skaitā izstādes iekārtošanai, transportēšana u.tml.;
* katalogu un cita veida dokumentācijas sagatavošana un izdošana par konkrēto mākslas izstādi;
* izstādes programmu papildinošo izglītojošu pasākumu organizēšana un norise.

DAŽI NOSACĪJUMI:
Projektus grantam var pieteikt nodibinājumi, kuru darbība nav saistīta ar peļņas gūšanu. Projektus pieteicēji var īstenot partnerībā– sadarbībā starp divām vai vairākām organizācijām.

Granta programmu īsteno korporatīvais labdarības fonds
Uzzini vairāk: ABLV Charitable Foundation »

Grantu konkursi un atbalsta programmas radošā biznesa industrijas idejām:


MADARA inkubators

MADARA Cosmetics radošās industrijas inkubators radīts, lai sekmētu jaunu, inovatīvu un konkurētspējīgu patēriņa produktu vai pakalpojumu izstrādi. Atbalstītu jaunu uzņēmumu izveidi un unikālu zīmolu dzimšanu. Uzzini vairāk »

Grantu konkurss Ideju Kauss

Biznesa ideju konkurss Ideju Kauss dod iespēju ikvienam pilngadīgam Latvijas iedzīvotājam īstenot savu biznesa ideju un iegūt biznesa sākšanai nepieciešamās prasmes, pieredzi, kontaktus un finansējumu. Konkursa mērķis ir veicināt jaunu uzņēmumu veidošanos un sekmēt Latvijas ekonomikas izaugsmi. Grantu konkurss “Ideju Kauss” norisinās kopš 2006. gada ik sezonu, ar tā noslēgumu rudenī. Šī atbalsta programma topošajiem un jaunajiem uzņēmējiem ir viena no populārākajām Latvijā.

Ideju Kauss: granta konkurss biznesa idejām
Uzzini vairāk: grantu programma Ideju Kauss, aktualitātes »


Grantu programma “Atspēriens”

Rīgas dome sadarbībā ar Swedbank ir izstrādājusi grantu programmu „Atspēriens“. Tās mērķis ir veicināt mazo un vidējo uzņēmumu attīstību. Konkursam var pieteikties gan fiziskas, gan juridiskas personas, kuru juridiskā adrese atrodas Rīgā un kuras ir reģistrētas ne ilgāk kā divus kalendāros gadus pirms pieteikuma iesniegšanas. Grantu programmas „Atspēriens” ietvaros iespējams saņemt līdzfinansējumu 75% procentu apmērā dažādu jauno komersantu izdevumu segšanai- specifiskas tehnikas un licenču iegādei, grāmatvedības un jurista-konsultanta pakalpojumu apmaksai, interneta mājaslapas izstrādei, specifisku darbinieku apmācībai un tml.. Šis konkurs tiek izsludināts divas reizes gadā. Vienam komersantam maksimālais pieejamais granta apjoms ir 8 000 latu.

Uzzini: grantu programmas “Atspēriens” aktualitātes »


Biznesa ideju sacensības “Firmas Noslēpums”

Latvijas Investīciju attīstības aģentūra sadarbībā ar televīzijas raidījumu producēšanas kompāniju Hansamedia 2012.g. jau otro sezonu aicina topošos uzņēmējus pieteikties inovatīvo biznesa ideju sacensībām “Firmas Noslēpums”. Sacensību uzvarētājs saņems 10 000 latu grantu savas biznesa idejas īstenošanai.

2011.g. sezonā pirmajā grantu konkursa/TV šova “Firmas noslēpums” sacensībā divu nedēļu laikā tika saņemti gandrīz 80 komandu pieteikumi no visas Latvijas. Idejās dominēja ekoloģisku principu un zaļā dzīvesveida risinājumi, kā arī uzņēmējdarbība interneta vidē. Savukārt, 2013.g. 28. februāra vakarā LTV1 ēterā noslēdzās jau otrās LIAA rīkotās jauno uzņēmēju grantu programmas konkursa/TV šova sacensības „Firmas noslēpums”.

Uzzini jaunumus: granta Firmas Noslēpums norises »


uz sākumu..

Kultūras dzīve Latvijā online retrospektīvā / notikumi & pasākumi + kino mākslas filmas, kuras ir vērts skatīties


Kino mākslas un kultūras ziņu apskats – aktualitātes Latvijas ziņās ‘2017

DELFI.lv'Artdocfest' paziņo par konkursa programmas pārcelšanu uz LatvijuDELFI.lvKrievijā šogad jau 12. reizi tiks rīkots dokumentālā kino festivāls "Artdocfest", tomēr tajā varēs demonstrēt vien daļu no konkursa programmas. Cenzūras, birokrātisko un ../ jaunākais kultūras ziņās - 2017.. 2018.. »
Otr, Mai 29, 2018
Source: Par kino un festivāliem kultūras un izklaides ziņās
DELFI.lv'Artdocfest' paziņo par konkursa programmas pārcelšanu uz LatvijuDELFI.lvKrievijā šogad jau 12. reizi tiks rīkots dokumentālā kino festivāls "Artdocfest", tomēr tajā varēs demonstrēt vien daļu no konkursa programmas. Cenzūras, birokrātisko un ../ jaunākais kultūras ziņās - 2017.. 2018.. »
Otr, Mai 29, 2018
Source: Par kino un festivāliem kultūras un izklaides ziņās
DienaInāras Kolmanes filma Dubultā dzīve. Sekss un PSRS piedzīvojusi Krievijas pirmizrādiDienaOtrais Baltijas valstu kino festivāls ar triju Baltijas valstu ģenerālkonsulu uzrunām kino centrā Veļikan park tika svinīgi atklāts 2018. gada ../ jaunākais kultūras ziņās - 2017.. 2018.. »
Pie, Mai 18, 2018
Source: Par kino un festivāliem kultūras un izklaides ziņās

TAS VARĒTU TEVI INTERESĒT

Latvijas Reitingi
Kino un kultūras radošā industrija '2018 / filmas online
Vērtējums: 4.3/5, izanalizējot 15287 apmeklējumus

Top.LV
KULTURASINDUSTRIJA.LV ir brīvprātīgi organizēts kino un kultūras radošās industrijas projekts, kurā nopublicētie materiāli var būt aizsargāti ar autortiesībām.
Iepazīsties ar KULTURASINDUSTRIJA.LV autoru un iespējām kļūt par partneri, atbalstot šo radošās kultūras industrijas projektu: uzzini vairāk »

KULTURASINDUSTRIJA.LV Ⓟ Uldis Altens